Czy informacje o ilości zakażonych są na cenzurowanym? 3 czy 6 przypadków zachorowań?

7
2904

Dziś doszło do zaskakującej sytuacji. Inne dane na temat zakażonych koronawirusem podaje PSSE w Lubaniu inne burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński. Według tego ostatniego na terenie powiatu mamy już sześć potwierdzonych porzypadków zakażenia Sars-coV-2.

Od wczoraj docierają do redakcji informacje jakoby liczba zakażonych Sars-coV-2 była większa niż jest to nam podawane. Jako redakcja trzymamy się informacji oficjalnych, otrzymywanych od Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubaniu – instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo epidemilogiczne w powiecie.

Dziś doszło do zaskakującej sytuacji inne dane otrzymaliśmy od PSSE w Lubaniu, inne natomiast upublicznił burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Co gorsza informacje podane przez burmistrza pokrywają się z tym o czym słyszymy od wczoraj, a czego nie potwierdzono w oficjalnych komunikatach.

Dziś o godzinie 9:30 PSSE w Lubaniu informowało, zaznaczając że wciąż czeka na wyniki, które miały być już wczoraj:

W dalszym ciągu w izolacji domowej mamy trzy osoby, czyli te przebadane z wynikiem dodatnim. Kwarantanna rządowa tak jak wczoraj 72 osoby. Kwarantanna PPIS 85 i pod nadzorem epidemiologicznym 156 osób.

10 minut wcześniej burmistrz Lubania na Facebookowym fanpage swojego klubu podał informacje, które znacznie odbiegają od powyższych.

4 przypadki w Leśnej, 1 przypadek w Świeradowie Zdrój, 1 przypadek w Siekierczynie. To bilans potwierdzonych zarażeń koronawirusem w powiecie lubańskim. W Lubaniu kwarantannę przechodzi 55 osób (brak stwierdzonych zakażeń), w powiecie 181. Jak widać z powyższego liczba osób objętych kwarantanną i liczba zakażeń rośnie. Ponawiamy apel o rozsądek i rozwagę. Jeżeli nie musisz – zostań w domu.

O to dlaczego otrzymaliśmy różne dane zapytaliśmy obie strony.

Absolutnie nic na ten temat nie wiemy, my podajemy rzetelne informacje z danych, które posiadamy w PSSE w Lubaniu. W tej chwili mamy informacje o trzech osobach z wynikiem dodatnim. – usłyszeliśmy w PSSE w Lubaniu.

O to skąd posiada swoje dane zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego.

Moje informacje pochodzą z, że tak to ujmę, z „pierwszej linii frontu” i dotychczas zawsze się sprawdzały. Zobaczymy czy za jakiś czas sanepid nie potwierdzi, że jest trochę inaczej. Wiem, że jest ta rozbieżność pomiędzy tymi danymi a podawanymi przez PSSE, obym się mylił, ale generalnie dotychczas te wiadomości się potwierdzały. Życzyłbym sobie żeby te informacje się nie potwierdziły i jeżeli tak się stanie oczywiście przeproszę.

W zaistniałej sytuacji pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji, jednak niepokojąca jest myśl, że ktoś dawkuje informacje, które są tak istotne dla bezpieczeństwa ludności. Jakie są fakty zapewne dowiemy się wkrótce.

 

-/ autor: eLuban.pl /-

7 KOMENTARZE

  1. Do ręce opadają:

    koronowirus jest z nami setki/ tysiące lat. Aktualnie w zmutowanej bardziej złośliwej formie.
    Moja prognoza to 10.000-20.000 tysięcy zachorowań. Śmiertelność w Polsce to 1-5%.

    Pozdrawiam ciepło – trzymaj się ciepło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here