Nosisz maseczkę?! Lwówecka policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń

16
1783
fot. Policja Lwówek Śląski

Niestety od pewnego czasu zwiększa się liczba nowych infekcji. W związku z tym, aby zakażeń było jednak jak najmniej wszyscy musimy się zmotywować. Funkcjonariusze będą sprawdzać respektowanie obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętajmy o odpowiedzialności i zaleceniach. Koronawirus nie zniknął.

 

Od dłuższego czasu epidemia zdawała się wygasać. Niestety od ponad tygodnia zaczyna zmieniać się sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem. Mimo, iż wiele osób skorzystało ze szczepień, wciąż odnotowuje się nowe zachorowania. Pamiętajmy, że w pomieszczeniach zamkniętych: w sklepach, pociągach czy autobusach wciąż obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.

Policjanci będą reagować na lekceważące podejście do zagrożenia i przypominają wszystkim o obowiązujących zasadach. To od odpowiedzialności nas wszystkich zależy w jakim tempie będzie następować transmisja choroby. Niestety do części osób żadne argumenty nie przemawiają, dlatego jedyną skuteczną formą wyegzekwowania prawa jest wyciągnięcie poważniejszych konsekwencji takich jak mandat karny, czy skierowanie sprawy do sądu.

Policjanci będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów. Koronawirus nie zniknął, dlatego apelujemy do wszystkich o stosowanie się do obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych.

-/autor: Policja Lwówek Śląski/-

16 KOMENTARZE

 1. Szumowski: “maseczki nie chronią przed wirusem i nie wiem po co ludzie je noszą”
  Pinkas: “maska nie chroni ale trzeba ją nosić ,żeby pamiętać o pandemii”
  Biznes na maskach, budżet do przodu na mandatach.

 2. A mnie sąd za maseczkę uniewinnił i jeszcze pały naganę dostały za legitymowanie bez powodu! Tylko bierzcie ich nazwiska podczas czynności! mlicjant pisoski, tfu, ma prawo wylegitymować obywatela, jeśli:

  -podejrzewa, że ten popełnił przestępstwo lub wykroczenie lub jest w trakcie jego popełniania,
  -obywatel jest świadkiem przestępstwa lub wykroczenia,
  -gdy prowadzone są poszukiwania przestępcy lub osób zgłoszonych jako zaginione.

  A noszenie maseczek to tylko zalecenie ha!

 3. Nie noszę. Mandatu odmawiam. Sprawę w sądzie wygrywam. Dodatkowo można pozwać w procesie cywilnym funkcjonariusza. Zanotować nazwisko. Bezpłatnej pomocy udziela w takich sprawach m.in. Pan Roman Sklepowicz z Poznania. Policjantom współczuję, że mają takie niskich lotów zadania służbowe.

 4. Chorzy nie zaszczepieni powinni płacić za pobyt w szpitalu, ponieważ państwo stworzyło im szansę wyboru. Idiotów na forum jest więcej, czyli jak w życiu statystyka się zgadza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here