Nokdaun. Przegrały w starciu z głupotą

5
1026

Tablice informujące o specjalnym obszarze siedlisk, obszarze ściśle chronionym przegrały w starciu z ludzką głupotą.

 

Specjalny obszar ochrony siedlisk Natura 2000 Panieńskie Skały (PLH020009) obejmuje ciąg skał piaskowcowych wypreparowanych ponad doliną Bobru po stronie zachodniej, wznoszących się ok. 50 m nad dno doliny. Teren leży w obrębie miejscowości Lwówek Śląski i porośnięty jest lasem mieszanym o pewnych cechach zespołu grądowego, lecz nieco zdegenerowanym.

Obszar stanowi jedno z dwóch istniejących w Polsce, odnalezionych po raz pierwszy w 2002 roku, stanowisk paproci włosocienia delikatnego Trichomanes speciosum.

Informacje o cennym dla natury obszarze nie do wszystkich docierają, a u niektórych najwyraźniej wywołują furię. „Ktoś znów miał za dużo siły” – pisze do redakcji Lwówecki.info czytelnik, który przesyła zdjęcia tablic. Jedna opiera się o drzewo, druga znokautowana leży już na ziemi. Tablice jednoznacznie przegrały, ale kto w tym starciu wygrał i jakie jeszcze sukcesy ma na swoim koncie?

“Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej” – Albert Einstein.

5 KOMENTARZE

  1. Z drugiej strony, gdyby młodzież miała rozbudowaną ofertę systemową co może robić w wolnym czasie a ich rodzice trochę więcej kasy to nie trzeba by było wskazywać ich palcem. Gdzie ta druga nitka A4 co miała być niedaleko. Może jakaś strefa ekonomiczna by się przydała…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here