No i gdzie jest ten basen?

6
1412

Hitem ostatniej kampanii wyborczej we Wleniu był basen. Basen jak wówczas zapewniał Artur Zych, odremontowany metodą gospodarczą w ramach prac społecznych, będzie udostępniony w 2019 roku. Jak na razie mieszkańcy mogą sobie nogi pomoczyć – w Bobrze.

 

Już tylko dni dzielą nas od lata i wakacji. Chociaż pogodę i temperatury za oknami mamy już iście wakacyjne. Wraz z latem jak zapowiadają synoptycy, czekają nas kolejne fale upałów.

Miło byłoby przetrwać taką spiekotę nad wodą — dla Wlenian to od lat niespełnione marzenia.

Pomyśleć, że hitem kampanii wyborczej był basen! Basen, który jak zapewniał w trakcie debaty burmistrz Artur Zych, miał zostać udostępniony mieszkańcom w 2019 roku!

Państwo K. zadeklarowali, że użyczą basen (znajdujący się na ich prywatnej posesji) na 10 lat!. Zostanie wytynkowany i pomalowany, będzie wywiercona studnia. Zrobimy to metodą gospodarczą, wykorzystamy ekipę remontową i pracę społeczną! – obiecywał wówczas, wywołując euforię na sali.

Entuzjastycznie do koncepcji burmistrza odniosła się właścicielka obiektu, obecnie radna powiatowa, która w zamieszczonym na stronie Urzędu Gminy materiale wideo dziękowała za inicjatywę Artura Zycha w imieniu swoim, męża i rodziny. Porozumienie miało być podpisane w „najbliższym czasie”, cokolwiek to wówczas znaczyło.

Mijają kolejne lata, a o basenie cicho sza, ani mru mru.

A spragnieni ochłody mogą sobie nogi w Bobrze pomoczyć, a i to siedząc na kamieniach, bo i po słynnej wleńskiej plaży niewiele zostało.

-/Andrzej Jaśkiewicz, Wleninfo.pl/-

6 KOMENTARZE

  1. Hitów to my więcej mieli ,mamy basen z drzewami,biedronka stoi ciuchy przyjmuje inwestora na kosiarza niestać, budynek “złoty róg “dobrze że ludzie zapomnieli o nim i narazie dali spoko.

  2. Szkoda, że w tym szale rewitalizacji w Lubomierzu nie ma nic dla mieszkańców. Wszystko postawione na turystykę, na basen muszę do Lubania jeździć z Lubomierza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here