Niewybuch znaleziony w studni? Na miejscu strażacy i saperzy

1
1843
fot.: KP PSP w Lwówku Śląskim

W dniu 30 sierpnia 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu podczas czyszczenia starej studni na posesji prywatnej w miejscowości Ustronie. Na głębokości około 15 m znaleziono przedmiot przypominający pocisk artyleryjski.

 

Na prośbę patrolu saperskiego do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lwówku Śląskim. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu trójnogu ratowniczego nad studnią w celu umożliwienia opuszczenia saperów do wnętrza studni przy pomocy technik alpinistycznych i przeprowadzenia rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Dokonano również pomiarów w studni przy pomocy detektora wielogazowego w celu określenia występowania w studni stężeń substancji niebezpiecznych.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu nie stwierdzono przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Stwierdzono natomiast występowanie dużej ilości przedmiotów metalowych, kamieni oraz śmieci.

-/Źródło: KP PSP w Lwówku Śląskim/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here