Strażacy usuwali plamę oleju

0
785
fot.: OSP Krobica- Orłowice

Wycieki substancji ropopochodnych na jezdnię stanową niezwykle poważne zagrożenie dla kierowców, dlatego tak ważne jest, żeby ewentualne powstałe wycieki, plamy oleju usuwać jak najszybciej. Odpowiedzialny za to jest zarządca drogi, ale niezwykle ważną role w zabezpieczeniu miejsca i przywróceniu nawierzchni do poprawnego stanu mają także strażacy, bo to druhowie z OSP są najbliżej takich zdarzeń, najszybciej docierają na miejsce i bez trudu usuwają takie zagrożenie – często zanim zarządca drogi zdąży przyjechać.

 

Do takiego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w Orłowicach niemal na granicy ze Świeradowem- Zdrój. Tuż przed godziną 19. do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o potrzebie interwencji. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z OSP Krobica- Orłowice.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że plama substancji ropopochodnych ciągnie się na odcinku około 30 metrów, przy czym wyciek zlokalizowano na obu pasach jezdni. Strażacy przystąpili do działania i usunięcia miejscowego zagrożenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here