Niesamowity festyn na zakończenie wakacji

3
421

Odbywające się w sołectwach festyny zawsze cieszyły się dużą popularnością. Wszystko za sprawą wyjątkowej atmosfery, którą tworzą mieszkańcy. Spotykają się tam głównie sąsiedzi, znajomi, przyjaciele. Rzadko pojawiają się tam osoby z zewnątrz, a jeżeli już to zazwyczaj z najbliższej okolicy. Organizowane w sołectwach festyny kojarzą się z swojską biesiadą przy lekkiej i przyjemnej muzyce.

Niewiele sołectw stać na zatrudnienie profesjonalnego DJ, wynajem profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia z dymami, a nawet padającym przy temperaturze +28 st. Celsjusza śniegiem, nie mówiąc już o zapewnieniu dla dzieci dmuchańców, czy basenu, które to atrakcje będą całkowicie darmowe. Ponadto zapewnieniu darmowego jedzenia – bigosu, kiełbasek z ogniska, czy „orzeźwiających” napojów dla dorosłych. Festyny w sołectwach z profesjonalną oprawą i niemal wszystkim za darmo to dziś ewenement. A jednak zdarzają się takie niesamowite festyny.

W sobotę, 31 sierpnia 2019 roku w Bystrzycy koło Wlenia odbył się „Rodzinny festyn na zakończenie wakacji”, który był także okazję do przeprowadzenia akcji charytatywnej, pomocy na rzecz pogorzelców z sąsiedniej wsi. Festyn był rodzinny, ale gośćmi nie byli tylko mieszkańcy sołectwa Bystrzyca. Wśród setek gości, którzy przewinęli się w sobotni wieczór przez boisko spotkać można było rodziny z Lwówka Śląskiego, Lubomierza, Świerzawy, Pielgrzymki, Złotoryi, Jeleniej Góry Świdnicy i oczywiście sporą grupę z Wlenia.

Wszyscy przyjechali się pobawić a jednocześnie pomóc Tomkowi, który kilka tygodni temu stracił dach nad głową.

Organizacja tego niesamowitego festynu była możliwa dzięki fantastycznemu człowiekowi, który w jego organizację włożył kawał serca i jako sponsor sporo pieniędzy. Mowa o pochodzącym właśnie z Bystrzycy Panu Erneście Ziemianowiczowi, który wraz ze swoimi współpracownicami z Kancelarii Adwokackiej we Wleniu oraz Radą Sołecką od kilku dni ciężko pracował starając się podpinać wszystko na przysłowiowy ostatni guzik.

Dziś z ręką na sercu możemy powiedzieć, że mu się to udało. Fantastyczna muzyka, za którą odpowiadał DJ Michael, nowoczesne efekty świetlne, parkiet do tańca i swojska atmosfera tworzona przez wspaniałych mieszkańców sołectwa i przybyłych gości, gdzie po kilku minutach pobytu miało się wokół siebie samych znajomych z pewnością są potwierdzeniem tego sukcesu.

Festyn oprócz tego wymiaru czysto zabawowego miał również wymiar charytatywny. Każdy z odwiedzających miał możliwość dobrowolnego wsparcia sołtysa sąsiedniego sołectwa, który w pożarze stracił dach nad głową. Wstępnie wiemy, iż uzbierana kwota jest duża, aczkolwiek do dzisiejszego poranka jeszcze nie wszystko zostało policzone. O szczegółach akcji poinformujemy wkrótce.

3 KOMENTARZE

 1. BRAWO ERNEST
  BRAWA DLA SOŁTYSA WSI BYSTRZYCA I JEGO ŻONY, RADY SOŁECKIEJ I DUŻEJ GRUPY OSÓB, KTÓRE PRZYŁĄCZYŁY SIĘ DO PRZYGOTOWAŃ I ORGANIZACJI
  BRAWA DLA WSZYSTKICH GOŚCI I UCZESTNIKÓW
  MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSTKIE “SERDUCHA WŁOŻONE ” W TĘ SUPER ZABAWĘ PRZELEJĄ SIĘ NA DUŻĄ KWOTĘ

 2. OJ POPEŁNIŁAM GAFĘ.
  JUŻ NAPRAWIAM.
  NIE MA DOBREJ ZABAWY BEZ DOBREJ OPRAWY.
  BRAWO DJ MICHAEL
  ON WIE JAK PORWAĆ WSZYSTKIE POKOLENIA DO TAŃCA.
  MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE SIĘ SPOTKAMY NA JAKIEJŚ IMPREZIE.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here