Niepotrzebne kolejki przed wydziałami komunikacji

0
1923

Nawet 1000 zł kary zostanie nałożone na właściciela pojazdu, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie. Zmiany w przepisach wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku. Surowsze prawo ma zmusić kierowców do terminowego dopełnienia formalności.

 

Przed wydziałami komunikacji tworzą się kolejki… Polacy masowo ruszyli dopełniać formalności. Również w Wydziale Komunikacji w Lwówku Śląskim swoje trzeba teraz odstać. Urzędnicy rozkładają ręce i mówią, że nie ma powodu do takiego pośpiechu.

 

Od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające kary pieniężne w wysokości od 200 zł do 1000 zł w przypadku niedopełnienia obowiązku zawiadomienia starosty w terminie nieprzekraczającym 30 dni o nabyciu lub zbyciu pojazdu oraz zarejestrowania pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

 

Kolejki przed wydziałami komunikacji są zupełnie niepotrzebne. Nowe przepisy dotyczą kupna lub sprzedaży auta po 1 stycznia – od tego dnia kierowcy będą mieli obowiązek zgłoszenia tego faktu w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here