Nieoficjalne wyniki wyborów uzupełniających w Świeradowie- Zdroju

1
835

Jak to z wyborami bywa, po głosowaniu jedni się cieszą, drudzy muszą przełknąć gorycz porażki. Co te wyniki oznaczają dla wszystkich mieszkańców uzdrowiska?

 

Po tym, jak jeden ze świeradowskich radnych złożył oświadczenie, w którym stwierdził, że nich chce już piastować funkcji radnego ruszyła proceduralna machina. Na początku marca Komisarz Wyborczy wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu. Kilka dni później Wojewoda Dolnośląski wydał zarządzenie, z którego mogliśmy dowiedzieć się o terminie wyborów uzupełniających.

„Zarządza się wybory uzupełniające do Rady Miasta Świeradów-Zdrój w okręgu wyborczym nr 11 w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Mirosława BOCK z listy nr 16 – KWW KONKRETNIE I REALNIE” – pisał wojewoda w zarządzeniu, który datę wyborów uzupełniających wyznaczył na niedzielę 22 maja 2022 roku.

Pod koniec marca Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze poinformował o komitetach wyborczych utworzonych w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Świeradów-Zdrój. Tych powstały dwa:

  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA AFICKIEGO
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONE PRZEDMIEŚCIE”

A kilka na początku mają poznaliśmy oficjalnie kandydatów ubiegających się w tych wyborach o mandat:

  • AFICKI Tadeusz Józef, lat 69, zamieszkały w Świeradowie- Zdroju zgłoszony przez KWW TADEUSZA AFICKIEGO – lista nr 1
  • CHMIELOWSKA Irena Dorota, lat 52, zamieszkały w Świeradowie- Zdroju, zgłoszona przez KWW ZRÓWNOWAŻONE PRZEDMIEŚCIE – lista nr 2

Mimo, że to wybory uzupełniające, to kampania była ciekawa i niekoniecznie równa. Tadeusz Aficki od początku mógł się cieszyć przychylnością burmistrza Marciniaka. Takim samym wsparciem nie mogła pochwalić się Irena Chmielowska, która startując po raz pierwszy musiała radzić sobie sama przy wsparciu sympatyków własnego komitetu. Roland Marciniak korzystając w mediach społecznościowych z profilu Burmistrza Świeradowa-Zdroju agitował za swoim wybrańcem:

„To ważne wybory, ponieważ jeśli stracimy większość rozsądnych głosów w Radzie, to nastąpi hamowanie awaryjne dla rozwoju gminy. W tej kadencji Rady jest sporo przykładów blokowania gminnych strategicznych inwestycji: Sky Walk, dom zdrojowy w Czerniawie, Żabi Park, narciarstwo biegowe, brak akceptacji na utworzenie żłobka kosztem straży miejskiej i wiele innych. Opozycja wystawiła Panią Irenę Chmielowską, która negatywnie ocenia obecny rozwój miasta. Tadeusz Aficki był radnym przez 5 kadencji. Nigdy nie blokował strategicznych inwestycji. Chciałbym zwrócić uwagę, że burmistrz bez poparcia większości Rady nie zrobi za wiele.” – pisał burmistrz miasta Świeradów- Zdrój, który zachwycał się wsparciem, na jakie będzie mógł liczyć w przypadku zwycięstwa swojego kandydata publikując przy tym jego ulotki i program wyborczy.

Czy to uczciwe? Odpowiedzcie sobie sami.

Pani Irena Chmielowska nie kryła zniesmaczenia postem burmistrza i w odpowiedzi na niego na swoim profilu wskazała, że ten stara się zdyskredytować jej kandydaturę na podstawie domniemanych i nieprawdziwych pomówień, przedstawiając przy tym swoje stanowisko:

„Nie będę przeprowadzać dyskusji o poziomie postu Pana Burmistrza, o jego komentarzach, ani wycieczkach osobistych do Radnych Miasta. Szanowny Panie Burmistrzu. Zaczynam się czuć zniesmaczona Pana pomówieniami dotyczącymi moich rzekomych intencji i poglądów dotyczących rozwoju naszego miasta. Zależy mi na Świeradowie- Zdroju i na jego zrównoważonym rozwoju, na miejscach pracy, na dostępności gminnego budownictwa mieszkaniowego.” – wskazywała kandydatka na radną, która szczegółowo wyjaśniła swoje  poglądy.

„Chcę, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na sytuację w naszym mieście, aby uzyskiwali rzetelną informację (nie tylko jednostronną), zalety i zagrożenia, płynące z podejmowanych decyzji administracyjnych.” – dodawała w poście Irena Chmielowska.

Dziś Świeradowianie z okręgu wyborczego nr 11 ulic: Głowackiego, Bema, Chrobrego, Chopina, Gołębiej, Jana II Sobieskiego, Jaskółczej, Jastrzębiej, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Kopernika, Kościuszki, Leśnej, Moniuszki, Myśliwskiej, Orlej, Plater, Pszczelej, Sępiej, Sowiej, Traugutta, Wilczej, Żabiej, oraz Żwirki i Wigury mogli wziąć udział w głosowaniu i wybrać swojego przedstawiciela do Rady Miasta, decydując tym samym w którym kierunku pójdzie ich miasto.

Z wstępnych, jeszcze nieoficjalnych informacji, jakie do nas napłynęły wynika, iż na wolnym fotelu Rady Miasta Świeradów- Zdrój zasiądzie Pani Irena Chmielowska. Z niecierpliwością czekamy na oficjalny komunikat.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here