Niemal 100 tysięcy poszło na koncerty

1
128

Publikujemy rozliczenie finansowe tegorocznego Jarmarku Średniowiecznego. 97.000 zł na koncerty około 17.000 zł na konferencje, 1.500 zł za dokumentację fotograficzną, to kwoty, które mogą szokować!

Kompletny chaos i amatorszczyzna tak podsumowaliśmy tegoroczny Jarmark Średniowieczny. Jego organizatorem tradycyjnie jest Urząd Miasta i Gminy Wleń oraz Ośrodek Kultury. Tegoroczna impreza zakończyła się kompletną klapą, gdy po krótkiej 15 – 20 minutowej burzy odwołano koncerty, a informacja o ich przeniesieniu na kolejny dzień pojawiła się dopiero po kilku godzinach. Ostatecznie jeden z zespołów nie wystąpił z powodu ekscesów, do jakich doszło z udziałem członków jego ekipy technicznej.

W zestawieniu szokuje cena, jaką zapłacono za występy zespołów oraz sceno technikę. 97.000 zł to kwota, której która robi wrażenie, tym bardziej że występ głównej gwiazdy wieczoru się nie odbył. Spore zdziwienie mogą wzbudzić kolejne pozycje. Łącznie prawie 17.000 zł zapłacono za warsztaty historyczne i warsztaty średniowieczne. Naprawdę trudno powiedzieć, czym różniły się od siebie, ale za każde z tych wydarzeń zapłacono po ponad 8.000 zł. Kolejne 1.500 zł kosztowała dokumentacja fotograficzna, delikatnie pisząc kwota całkiem spora, biorąc pod uwagę „rozmach” imprezy. Pytanie do kogo trafiła?

Temat rozliczeń finansowych Jarmarku podjął na ostatniej sesji Radny Wojciech Michoń.

Przedstawiając radnym sprawozdanie z kontroli OKSiT mówił między innymi.

Gmina wydała prawie 100.000 zł na koncerty, z których jeden się nie odbył a na drugim z powodu słabej kampanii informacyjnej była zaledwie garstka mieszkańców, 1500 zł zapłacono za dokumentację fotograficzną, z której mieszkańcy zobaczyli zaledwie kilkadziesiąt zdjęć i to tylko ci, którzy mają Facebooka. Gmina wydaje tak duże pieniądze, twierdząc cały czas że nie ma pieniędzy.

Burmistrz Artur Zych zaprzeczył, jakoby Gmina była współorganizatorem imprezy. To jest nieprawda, twierdził zdecydowanie. Organizatorem naszych Dni Wlenia nie jest burmistrz. OKSiT jest jedynym organizatorem.

Co ciekawe twierdzeniom burmistrza może przeczyć plakat Jarmarku Średniowiecznego 2019, na którym Urząd Miasta i Gminy, a więc i burmistrz widnieje jako główny organizator, wspólnie z Ośrodkiem Kultury.

 

Łącznie Organizacja Jarmarku Średniowiecznego pochłonęła ponad 136.575 złote.

-/ autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl /-

1 KOMENTARZ

  1. Pod szyldem scenotechnika w dużej części jest prawdopodobnie jest Pan Wo.. z Muzycznego Radia .Tu stawki za scenę tj. ustawienie i udostepnienie są bardzo bardzo wysokie.No ale po co innych szukać jak jest kolega.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here