Nie żyje jeden z poszkodowanych w wypadku kierowców.

0
4841

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w poniedziałek po około godz. 17:30 w powiecie jaworskim, na 3,9 km drogi K3J (obwodnica Bolkowa). Na skutek czołowego zderzenia samochodów osobowych zginął 67-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

10 czerwca br. kilka minut po godz. 17:30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na 3,9 km drogi K3J – obwodnicy Bolkowa.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów drogówki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą, którzy wraz z prokuratorem, technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków drogowych wykonywali czynności procesowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 53-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego kierująca pojazdem m-ki Skoda, z nieustalonych dotąd przyczyn, zjechała na przeciwległy pas drogi i czołowo uderzyła w prawidłowo jadący samochód m-ki Peugeot, którym kierował 67-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

57-latka została przetransportowana przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławiu do szpitala w Wałbrzychu, natomiast 67-letni mężczyzna, przewieziony karetką pogotowia do placówki medycznej w Jeleniej Górze, na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamiennogórska prokuratura. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyny i bliższych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

-/asp.szt. Ewa Kluczyńska KPP w Jaworze/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here