Nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, a już doprowadził do poważnego wypadku

13
4791

Brawura i brak wyobraźni młodego kierowcy doprowadziło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. 18-latek kierując mazdą podczas manewru wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającym się z naprzeciwka pojazdem. Jak ustalili policjanci mężczyzna dopiero zdał egzamin na prawo jazdy i jeszcze nie zdążył odebrać blankietu. Całe zdarzenie znajdzie swój finał w sądzie.

 

 

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej nr 364 pomiędzy Uboczem a Gradówkiem. Po godzinie 21:00 dyżurny lwóweckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Mundurowi ustalili, że 18-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który kierował samochodem osobowych marki Mazda podczas manewru wyprzedzania czołowo zderzył się z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Seat, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W wyniku tego zderzenie 4 osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich znajduje się w stanie ciężkim.

18-letni sprawca wypadku był trzeźwy. Młody kierowca nie nacieszył się zbyt długo prawem jazdy, gdyż po zdanym egzaminie nie zdążył jeszcze odebrać blankietu.

Teraz mieszkańca powiatu bolesławieckiego czeka proces w sądzie. Za spowodowanie wypadku drogowego zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą. Bezwzględnie stosujmy się do obowiązujących przepisów. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

-/ sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz KPP w Lwówku Śl./-

zdjęcie nadesłane przez czytelnika – dziękujemy
fot.: OSP KSRG Gryfów Śl.
fot.: OSP KSRG Gryfów Śl.
zdjęcia: czytelnicy Lwówecki.info i OSP KSRG Gryfów Śląski
fot.: OSP KSRG Gryfów Śl.

13 KOMENTARZE

 1. Jeżdżę co dnia do i z boleslawca do pracy. Co dnia jakiś rajdowiec z rejestracja na DBL wyprzedza na trzeciego, na podwójnej ciągłej przed zakrętami. na rondach tez średnio potrafią jeździć, znak ustąp pierwszeństwa a wymusza. Zimą drifrują. Nie tylko na drogach bolesławieckich popisują się brawurą. Generalnie dużo młodych ludzi z boleslawca jeździ nie przepisowo i niebezpiecznie.

 2. Gdyby to zależało ode mnie, taki koleś dożywotnio by nie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych. Wiem wiem. Za chwilę odezwą się adwokaci, którzy powiedzą, że dobrze , że ode mnie nic nie zależy . . .
  To tylko takie moje zdanie.

 3. Wracaj do zdrowia !
  Rodzinnie życzę wytrwałości!
  A Ty skończony debilu mam nadzieję że już nigdy nie zrobisz nikomu krzywdy i nigdy nie wsiądziesz za kierownicę!

  • Szkoda że poszkodowanym nazywamy tylko człowieka który jest w szpitalu a to on ponoć jechał z nadmierną prędkością , gdyby nie zasuwał to skończyłoby się całkiem inaczej . Zdarzyła się tragedia dla obu rodzin , ale zamiast osadzać , osadzać bez wiedzy – weźcie się do roboty !

   Najlepiej anonimowo wylać hejt , zdeptać człowieka . Ludzie ogarnijcie się . Cwaniaki w necie , szmata w świecie !!!

 4. Nie znam chłopaka, nie wiem jak wyglądało zdarzenie i zastanawia mnie, dlaczego ludzie tak szybko ocenili sytuację? Ja zastanawiam sie jak do tego doszło, czy chłopak źle ocenił sytuację(a każdemu się to zdarzyło), czy jechał zbyt szybko…Współczuję wszystkim biorącym udział w tym wypadku. Niestety to będzie miało swoje konsekwencje prawne i zdrowotne.

 5. Chłopak z Bolesławca mam nadzieję że dostaniesz za swoje ten chłopak leży w ciężkim stanie w szpitalu a ty zamiast uważać to się popisywałeś przed pasażerami jedną zasada nigdy się nie zapierd… z pasażerami. Mam nadzieję że nigdy już za kółko nie wsiądziesz chyba że się opamiętasz chociaż niewiem.

 6. Ja bym był ostrożny w osądzaniu kogokolwiek do puki śledztwo jest w toku. Jeżdzę tamtą drogą bardzo często, jadąc z góry, na tym odcinku, jeszcze za kimś, nie ma możliwości rozwinięcia zawrotnych prędkości do miejsca w którym wydarzył się wypadek. Chłopak był trzeźwy, w miejscu gdzie rzekomo wyprzedzał, była przerywana linia na jezdni. Po zdjęciach wraków samochodów widać wyraźnie, że nie doszło do pełnego manewru wyprzedzenia, bo siła zderzenia skupiła się na lewych przodach obydwu pojazdów. Nie wiadomo również z jaką prędkością poruszał się poszkodowany, wyjechał zza zakrętu, dlaczego nikt z nich nie hamował, nie odbił w prawo? Ludzie opamiętajcie się trochę w tych komentarzach. Ja nikogo nie bronię, ale też nie osądzam. Najbardziej współczuję poszkodowanemu ale sprawcy także. Zderzenie na pewno było nieumyślne ale konsekwencje dla obydwu chłopaków okrutne.

 7. Skończony kretyn nie odebrał blankietu i wyprzedzać na trzeciego no idiota.
  Mam nadzieję że karma wróci do Ciebie. !
  Niewinny chłopak odpłaca za to życiem teraz !
  A gdzie rodzicie tego gówniarza byli.!
  Dumni ?!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here