Nastolatka powiadomiła służby, że jej koleżanka chce popełnić samobójstwo

1
2344

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 12-letnia dziewczynka SMS-owo poinformowała swoją koleżankę o samookaleczeniu i próbie samobójczej. Rozsądna nastolatka powiadomiła służby. Dziecko trafiło do szpitala specjalistycznego.

 

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w Bolesławcu. Nastolatka zgłosiła na numer alarmowy, że dostała SMS-a od 12- letniej koleżanki z informacją o chęci popełnienia samobójstwa i zdjęcie z ranami na ręce. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji pod wskazany adres natychmiast wysłał patrol.

– Kiedy policjanci pojechali do domu 12-latki ta zaprzeczyła, że planuje zrobić sobie krzywdę. Jednak z uwagi na stan dziewczynki mundurowi wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala specjalistycznego. – tłumaczy asp. szt. Anna Kublik- Rościszewska z bolesławieckiej policji.

W Polsce z roku na rok wzrasta liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży wynika z badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. W 2019 roku zarejestrowano 951 prób samobójczych wśród dzieci do 18 roku życia, w tym aż 46 podjętych przez dzieci do 12 roku życia. W 2020 roku 98 z nich zakończyło się zgonem dziecka. Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, 7% młodych ludzi w wieku 13-17 lat próbowało sobie odebrać życie. Samobójstwa stanowią jedną z głównych przyczyn śmierci dzieci i nastolatków w grupie wiekowej 10- 19 lat. Pod tym względem, Polska zajmowała w 2017 roku niechlubne, drugie miejsce w Europie.

O samobójstwach i danych zebranych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę pisaliśmy w materiale: „Problem samobójstw sam nie zniknie. Dane z powiatu dają do myślenia” do przeczytania którego zachęcamy.

1 KOMENTARZ

  1. Jak ktoś chce popełnić samobójstwo, nawer nastolatka, to nie informuje o tym kogokolwiek. Po prostu idzie i to robi. A takie zachowania to manifestacja i chęć zwrocenia na siebie uwagi. Gratuluje, rozpoczyna życie od kwitów psychiatrycznych. Piękny start w życie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here