Najnowsze dane o zakażeniach. Czy za dwa tygodnie dzieci wrócą do szkół?

0
1207

Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane o licznie nowych przypadków zakażeń. Minister zdrowia w wywiadzie radiowym został zapytany o powrót dzieci do szkół.

 

Kilak minut temu Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o liczbie nowych przypadków zakażenia: „Mamy 4.432 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (746), pomorskiego (623), kujawsko-pomorskiego (484), zachodniopomorskiego (436), wielkopolskiego (317), łódzkiego (287), śląskiego (282), małopolskiego (194), lubelskiego (142), warmińsko-mazurskiego (139), podkarpackiego (116), dolnośląskiego (115), lubuskiego (96), opolskiego (84), podlaskiego (80), świętokrzyskiego (59). 232 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – informuje resort zdrowia, który przekazuje także dane o zgonach:

Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby”.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 1.322.947 przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, walkę z Sars-cov-2 przegrało 29.161 osób.

Ostatniej doby na terenie województwa dolnośląskiego potwierdzono 115 nowych zakażeń. Według danych ministerstwa zdrowia na Dolnym Śląsku nie odnotowano zgonów.

Na terenie powiatu lwóweckiego w ostatnich dniach mogliśmy obserwować malejącą liczbę nowych przypadków. To z pewnością w dużej mierze efekt niewielkiej liczby testów wykonywanych w trakcie okresu świąteczno- noworocznego. W Sylwestra na terenie powiatu potwierdzono 10 nowych przypadków zakażeń, w pierwszy dzień nowego roku było ich 11, drugiego stycznia odnotowano 2 zakażenia, w minioną sobotę potwierdzono tylko jeden nowy przypadek, a dziś resort zdrowia informuje o trzech nowych zakażeniach.

Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 966 przypadków zakażenia. Zmarło 27 osób.

Dziś, w pierwszym dniu ferii jednym z kluczowych pytań staje się to dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Właśnie o to, kiedy uczniowie zasiądą w szkolnych ławach został zapytany w wywiadzie w radiu RMF FM minister zdrowia, który przyznał, iż ostateczna decyzja zapadnie za kilka dni i będzie uzależniona od liczby nowych przypadków zakażeń.

“Ta decyzja nie będzie podjęta z dużym wyprzedzaniem. Musimy poczekać na efekty świąt i sylwestra” – powiedział Adam Niedzielski, który spodziewa się, iż ostateczna decyzja zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Szef resortu zdrowia przyznał, iż nawet w optymistycznym wariancie raczej nie wszystkie dzieci wrócą po feriach do szkół:

„Jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 10 tysięcy, to pewnie dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły” – powiedział minister Adam Niedzielski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here