Nadciągają zawieje i zamiecie śnieżne

14
3070

Polskę może nawiedzić największa burza śnieżna od 10 lat. Od piątku należy spodziewać się groźnych zjawisk pogodowych. Intensywnym opadom śniegu ma towarzyszyć porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie.

 

 

Dziś jeszcze nie ma żadnych zagrożeń. Synoptycy wskazują jednak, iż w najbliższych danych pogoda w Polsce będzie bardzo dynamiczna. Już od piątku czekają nas intensywne opady śniegu, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr wiejący nawet z prędkością 80 km/h.

Jak podało IMGW w piątek spodziewane są intensywne opady śniegu i opady marznące, w sobotę opady marznące, a w niedzielę intensywne opady śniegu, opady marznące, zawieje/zamiecie śnieżne.

Może spaść nawet 30 cm białego puchu. Powstające w wyniku wiatru zaspy mogą paraliżować ruch drogowy i kolejowy. Z kolei mokry i ciężki śnieg może łamać gałęzie i uszkadzać linie energetyczne.

Taka pogoda ma nam towarzyszyć do wtorku.

14 KOMENTARZE

  • Oni są przepracowani bo pracują na ciężkim sprzęcie przecież, chyba nie wiedzą co to ciężkie sprzęt,a jeszcze wspomnę że mają płacone za postojowe szczególnie te prywatne firmy odśnieżające.

 1. Gradówek-Rząsiny na bank będzie stała. No przecież firmie, która podpisała kontrakt na odśnieżanie tego odcinka drogi nie opłaca się tam pojechać i odśnieżyć, posypać skoro pada. Jak przestanie, zaczną się roztopy to wtedy ruszą. Po co, co chwilę mieliby tam sypać? Za duże koszty by były. SIC!!!!

  Przydałby się jakiś proces np po wypadku – poszkodowany oskarża zarządcę drogi i firmę odśnieżającą. To może by nauczyło zwłaszcza w takich miejscach dbania o bezpieczeństwo!

 2. Policja wciska mandat za nie dostosowanie prędkości do warunków drogowych, kierowcy podpisują.
  Ja bym nie podpisał niech kierują sprawę do sądu.
  Są znaki drogowe i o ile nie przekraczasz prędkości to powinien kierowca być bezpieczny i wtedy walka z firmą odpowiedzialną za utrzymanie dróg.
  Taka luźna dywagacja , do dyskusji.

 3. Ci wszyscy drogowcy i firmy odśnieżające robią z siebie tak ciężko pracujących że mi ich normalnie żal,wyjadą gdy śnieg pada.Ale nich powiedzą ile biorą za postojowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here