Na skrzyżowaniu doszło do zderzenie trzech pojazdów

0
145
fot. OSP KSRG Gryfów Śląski

W wyniku zderzenia pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. Na szczęście jej obrażenia okazały się nieznaczne. Policja zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję.

 

 

W poniedziałkowy wieczór, 10 maja po godzinie 21 do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gryfowie Śląskim. Na skierowani zostali strażacy z OSP Gryfów Śląski, JRG PSP Lwówek Śląski, zespół ratownictwa medycznego i patrol lwóweckiej policji.

„Po dotarciu na miejsce odłączyliśmy akumulatory oraz usunęliśmy substancje ropopochodne” – tłumaczą na swoim profilu gryfowscy strażacy.

Z ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 27 letni obywatel Ukrainy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącym pojazdom, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierowanym przez 33 letnią mieszkankę Wałbrzycha Oplem Insignią. Opel zanim się zatrzymał uderzył jeszcze w Skodę kierowaną przez mieszkankę powiatu lwóweckiego.

W wyniku zderzenia jedna osoba została zabrana przez ZRM do dalszych badań. Na szczęście obrażenia te okazały się niegroźne i kobieta opuściła szpital.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Kierujący VW obywatel Ukrainy ma zgłosić się na policję. Tam zapewne odbierze mandat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here