Na pomoc Renacie

4
2370
zdjęcia rodzinne

53- letnia mieszkanka Lwówka Śląskiego zmaga się z groźną chorobą. Jest po krwotoku podpajęczynówkowym z tętnicy środkowej mózgu, głęboki niedowład lewej kończyny górnej, porażenie lewej kończyny dolnej.

 

Wspierająca Renatę Zientarę córka Wiktoria założyła zrzutkę, w której opisała przebieg choroby mamy.

Piątek 31 maja 2024 roku. Dzień, który już na zawsze wyrył się w naszej pamięci. Miał być spokojnym początkiem weekendu i odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy w przychodni. Dzień pomocy innym stał się dniem walki o życie. W takich momentach zdajemy sobie sprawę, że nikt nie wie, ile czasu nam zostało. Jeden moment może zabrać wszystko.

Mama ciężko zachorowała. Doszło do wylewu, który spowodował mały, ale bardzo groźny tętniak. Nikt nie mógł przypuszczać, że ból głowy skończy się o włos od tragedii, ale całe szczęście pomoc nadeszła w samą porę, by rozpocząć wyścig z czasem o życie. Operacja się udała, a potem czekał OIT.

Moją pierwszą pacjentką na praktykach na Oddziale Intensywnej Terapii była własna mama. To doświadczenie należy do najgorszych w moim życiu.

Dziś, po tylu chwilach, kiedy moje serce niemal stanęło ze strachu, najważniejsza jest rehabilitacja. Dzięki niej mama ma szansę żyć normalnie i wrócić do czasów sprzed tego straszliwego wydarzenia. Wierzę z całego serca, że dobro zawsze wraca.

Mama zmaga się z głębokim niedowładem lewej strony. Porusza się na wózku i potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach. Bardzo ważne jest, by wzmocnić jej ciało, pionizować i poprawić sprawność ruchową. Dlatego zdecydowaliśmy się na turnus rehabilitacyjny. Ale jego koszt to ponad 100 000 złotych!

Dziękuję za poświęconą chwilę na przeczytanie naszej historii. Może z ciekawości, może z troski, ale to znaczy dla nas naprawdę bardzo wiele. Zwłaszcza że tak bardzo potrzebujemy teraz pomocy i odruchów dobrego serca. Proszę, pomóż mi wywalczyć sprawność ukochanej mamy!

Mieszkankę Lwówka Śląskiego w tych trudnych chwilach można wesprzeć wpłacając dobrowolną kwotę na utworzoną na portalu siepomaga zrzutkę –www.siepomaga.pl/renata-zientara

4 KOMENTARZE

  1. Pani Renatko! To dzięki Pani cudownemu podejsciu do dzieci nie boje sie dentystów już od ponad 30 lat! Miałam wielkie szczęście, że Rodzice zabierali mnie na lakowanie wlasnie do Pani. Proszę walczyć o siebie, życzę mnóstwa wytrwalosci i optymizmu mimo wszystko… Świetnie, ze jest zbiórka, mam nadzieje, ze “ludzi dobrej woli jest więcej”. Sciskam Panią serdecznie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here