Na lwóweckim rynku stanęła druga choinka

12
1639
po lewej choinka z "górnego rynku" po prawej z "dolnego rynku".

Jest nietuzinkowa. Niby zwykła choinka, ale z daleka przykuwa uwagę. Wszystko za sprawą jej pięknych, rozłożystych gałęzi.

 

Na Dolnym Rynku w Lwówku Śląskim wczoraj stanęła kolejna choinka. Jak tłumaczy nam jeden z czytelników jest to jodła kalifornijska (abies concolor).

„Ta piękna jodła z jednego pnia wytworzyła dwa główne odgałęzienia, a te następne – i w sumie mamy tu około 7, 9 wierzchołków” – zauważa czytelnik, który zwraca się również z apelem do władz miasta: „Szanowni Włodarze – nie przyozdabiajcie jej czymkolwiek – bowiem ona sama w sobie jest ozdobą tej części naszego miasta. Jest ładniejsza – przepraszam – od tej powyżej.

A Wam jak się podobają lwóweckie choinki?

12 KOMENTARZE

  1. Lepsza taka jedna piękna niż jak dwie i ta koło Kruka biedna w gałęzie. A najlepiej to taką w donicy mieć i co roku tą samą piękną i wsadzać w dziurę w płytę dolnym rynku, a po świętach dać za urząd w donicy

  2. Bardzo bym chciała zobaczyć na naszym rynku choinkę, ale tak prawdziwie ozdobioną, jak w innych miastach. Jak dotąd nasze choinki każdego roku są bardzo cieniutko zdobione….takie biedniutkie, bez kolorków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here