Na ból zęba wziął tabletkę Ecstasy

2
1805
zdjęcie poglądowe fot. Policja.pl

Zatrzymany 36-latek, u którego podczas kontroli stwierdzono, że prowadzi pod wpływem narkotyków przyznał policjantom, że wziął tabletkę Ecstasy, tłumacząc, że to na ból zęba.

 

Policjanci na co dzień spotykają się z różnymi tłumaczeniami osób, które to prowadziły samochód pod wpływem alkoholu, czy narkotyków, jednak takich tłumaczeń jeszcze nie słyszeli.

„Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji zatrzymali do kontroli pojazd, który przekroczył prędkość. Kontrola drogowa miała miejsca na autostradzie A4, gdzie pojazd poruszał się z prędkością 149 km/h.” – tłumaczy aspirant sztabowy Anna Kublik- Rościszewska z bolesławieckiej policji, która dodaje, iż podczas tej kontroli policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających.

„Przeprowadzony test potwierdził, że 36-latek zażył wcześniej narkotyk. Tłumaczył policjantowi, że wziął tabletkę Ecstasy na ból zęba.” – dodaje policjantka.

Kierowcy pochodzącemu z powiatu legnickiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here