Myśliwi wyjdą na polowania zbiorowe. Zobacz, gdzie i kiedy

20
3287
zdjęcie poglądowe (pixabay.com)

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski podała do publicznej wiadomości informację o tym, że na terenie obwodu łowieckiego nr 43 odbędą się polowania zbiorowe organizowane przez Koło Łowieckie „Dolina Bobru”.

 

 

 1. 15.10.2022 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 15.00
 2. 05.11.2022 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 14.00
 3. 27.11.2022 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 15.00
 4. 17.12.2022 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 14.00
 5. 07.01.2023 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 15.00
 6. 28.01.2023 r. – miejsce polowania – Obwód łowiecki nr 43, godz. rozpoczęcia/ zakończenia polowania: 8.00 – 15.00

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, w terminie nie krótszym niż 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego, może zgłosić do Burmistrza swój sprzeciw. Ten winien mieć także stosowne uzasadnienie.

„W sprzeciwie właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu powinien wskazać nieruchomość przez podanie dokładnego adresu, a w przypadku gdyby takiego adresu nie było – numeru działki ewidencyjnej i obrębu. Burmistrz zawiadamia niezwłocznie dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego o wniesionym przez właściciela, posiadacza albo zarządcę gruntu sprzeciwie do organizowanego polowania zbiorowego, przekazując mu ten sprzeciw wraz z uzasadnieniem. Dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego przy organizacji polowania zbiorowego uwzględnia sprzeciw, gdy wykonanie polowania będzie zagrażało bezpieczeństwu lub życiu ludzi. Dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego obowiązany jest przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi.” – wskazuje burmistrz.

Opis obwodu nr 43 – Na północy w m. Kruszyn od skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą nr 2292D na południe drogą nr 2292D przez m. Łaziska, a następnie drogą nr 2280D przez m. Stare Jaroszowice do cieku wodnego Żeliszowski Potok. Następnie w kierunku zachodnim Żeliszowskim Potokiem do drogi wojewódzkiej nr 297 i stąd na południe drogą nr 297 do skrzyżowania z drogą nr 2295D i tą drogą na zachód przez m. Włodzice Małe do skrzyżowania z drogą nr 2500D i dalej na zachód drogą nr 2500D do skrzyżowania z drogą nr 2499D i tą drogą na północ przez m. Ocice do drogi krajowej nr 94. Następnie w kierunku północno – wschodnim drogą nr 94 przez m. Bolesławiec do skrzyżowania z drogą nr 2292D w m. Kruszyn, tj. do punktu wyjścia.

20 KOMENTARZE

 1. Człowiek z wykrywaczem metalu w lesie jest przestępcą, ale człowiek z bronią może legalnie strzelać. I to w czasie, kiedy w lasach pełno grzybiarzy, do których nie dotrze informacja o polowaniu. Prawo i sprawiedliwość?

 2. Polowanie na niewinne zwierzęta to nie rozrywka. Skandal, że jest na to zgoda. Wstyd. Brak empatii, sumienia. Przykre, że dzieje się to w 2022 roku. Las to dom i bezpieczne miejsce dla zwierząt. I miejsce relaksu dla ludzi. Nie miejsce masakry. Wstyd.

 3. Według obrzydliwego i zarazem mylnego światopoglądu, z jakiej religii – zgadnijcie, zwierzęta nie mają duszy. I stąd to bestialstwo w XXI wieku.
  Oczywiście tylko ludzie mają duszę rezydującą w pustej czaszce…. bez mózgu. Po co ludziom mózg, skoro mają duszę? No i po co zwierzętom dusza, skoro mają mózg? To tak dla czarnego żartu.
  To coś potwornego: wódka, TV, piłka nożna i “jedynie słuszna” religia dokonały holokaustu umysłowego. A myśliwi to nie tylko zwyrodnialcy, ale też trybiki w tej machinie ogłupienia.

 4. Kto jest w kółku łowieckim? ci co im jeszcze mało, z szeregów ludzi rządzących Miastami ,Gmin itp ,też i radni, a na pozwolenie na broń też trzeba mieć znajomości, oni powinni dawać przykład a nie strzelać do zwierząt bo niby trzeba odstrzelić bo za dużo,choroby, itp. a lodówki napełnione dziczyzną i się chwalą ile kiełbasy narobili.

 5. Połamania Koledzy, darz bór!
  A przeciwnicy polowań – proszę pogadać z rolnikami i zorganizować stałą zrzutkę na odszkodowania za zniszczone uprawy – zróbcie chociaż tyle “dla zwierząt”.
  Pozdrawiam!

 6. Przeciwnicy pokażcie co macie w lodówkach z jakiego cierpienia zwierząt się to wzięło a i gdzie mieszkacie tam był las i dom biednych zwierząt.Ekolodzy sprzed telewizora

 7. A co, jeśli w następnym Wszechświecie role będą odwrócone? Zdegenerowana dusza myśliwego wcieli się w dzika. I to będzie jego “piekło”. Kosmolodzy i fizycy kwantowi już wiedzą, że nasz Wszechświat nie jest ani pierwszy ani ostatni.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here