MotoMikołaje z prezentami dla dzieci

1
981

MotoMikołajki to ogólnopolska akcja charytatywna, której korzenie sięgają 2003 roku. Jej podstawowym celem jest wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci. To kolejny przykład na to, że motocykliści mają wielkie serca.

 

Od kilku lat w pomoc Mikołajowi włączają się motocykliści z naszego regionu. – To trzecie MotoMikołajki koordynowane przeze mnie – przyznaje Anna Keler z Free Riders Lubomierz, która tłumaczy, iż przygotowania do tego wydarzenia rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej od gromadzenia środków na szczytny cel. Motocykliści organizują licytacje i zbiórki, a w tym roku sprzedawali także koszuli, z których dochód zasilił worek Mikołaja.

„Nic by z tego nie było gdyby nie nasi sympatycy, którzy zakupili MotoMikolajkowe koszulki oraz ludzie z wielkim serduchem, którzy wrzucili swoją cegiełkę na zakup tych koszulek” – przyznaje Anna Keler i dodaje: „Właśnie im należą się brawa i wszelkie laury, bo my jesteśmy tylko okruszkiem w tej całej machinie…”

Czerwony orszak w niedzielne popołudnie 6 grudnia 2020 roku odwiedził Gryfów Śląski, gdzie na tamtejszym rynku Mikołaje rozdawali słodycze dla dzieci. Przejechał przez Lubomierz i tam również spotkał się z dziećmi, które obdarowane zostały słodkościami a późnym popołudniem dotarł do Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Płakowicach, gdzie na ręce personelu placówki przekazał paczki dla najmłodszych podopiecznych ZPEW. Tam na Mikołajów czekały niespodzianki. Otrzymali oni laurki przygotowane przez dzieci oraz domowej roboty ciasto, by posilić się przed dalszą drogą. Niedzielą podróż zmotoryzowani Mikołaje zakończyli wieczorem w domu małego Stasia z gminy Mirsk.

 

Jak przyznają motocykliści największym podziękowaniem jest dla nich uśmiech na twarzach dzieci to, że mogą sprawić im radość.

MotoMikołajki to jedna z paru akcji charytatywnych organizowanych cyklicznie przez Free Riders Lubomierz. Warto przypomnieć, iż wspierają także schronisko dla bezdomnych zwierząt w Przylasku. Chętnie włączają się również w pomoc potrzebującym. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na ich profilu: Free Riders Lubomierz

1 KOMENTARZ

  1. Wspaniali ludzie miałam okazję poznać Anie i Tomka mają w sobie dużo Energi i wiele pomysłów. A najważniejsze jest to że potrafią zarazić tym innych.Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here