Motocyklista wypadł z drogi. 58- latek trafił do szpitala

1
960
fot.: Policja Lwówek Śląski

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocykla do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 297 w gminie Lubomierz. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał 58-letni motocyklista. Przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Pamiętajmy, że letnia pogoda jest zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i rozsądek na drodze.

 

 

28 kwietnia 2024 roku około godziny 15:00 oficer dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym między miejscowościami Golejów a Wojciechów na drodze wojewódzkiej numer 297. Na miejsce natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego.

Wstępne ustalenia Policji wskazują, iż w wyniku awarii motocykla 58-letni kierujący stracił nad nim panowanie i przewracając się uderzył w znak drogowy. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci lwóweckiej komendy wyjaśniają okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy, że piękna pogoda i dobre warunki drogowe nie zwalniają uczestników ruchu drogowego z myślenia i przestrzegania przepisów. To właśnie przy dobrej pogodzie dochodzi do największej liczby wypadków. Kierujący czują się pewnie i chętniej wciskają gaz. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i obserwujmy co dzieje się na drodze. Każdy manewr wykonujmy z dużym skupieniem.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

  1. zdarza się, przestrzelił zakręt, typ motocykla nie pozwolił złożyć się tak żeby z tego wyjść więc pewnie było po hamulcach i jazda prosto

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here