Modernizacja i rozbudowa oświetlenia w Gminie Lubomierz

13
966

Gmina Lubomierz przystąpiła wraz z firmą Tauron Nowe Technologie do dalszej części modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Lubomierz.

 

Cała gmina podlegać będzie sukcesywnej modernizacji. Głównym założeniem jest wymiana oświetlenia z rtęciowego i sodowego na ledowe.

Obecnie w miejscowościach Maciejowiec i Pokrzywnik funkcjonuje już zmodernizowane oświetlenie uliczne. Zostały zamontowane oprawy ledowe.

W miejscowości Janice powstało również energooszczędne oświetlenie. Do końca roku zostanie dostawiona pozostała, zaplanowana część infrastruktury oświetleniowej.

Rozpoczęte zostały prace modernizacyjne w miejscowościach Radoniów. Natomiast w miejscowości Wojciechów modernizacja oświetlenia rozpocznie się zaraz po zakończonych pracach w Radoniowie.

W przypadku miejscowości Golejów i Pławna Dolna postępowanie jest w toku, planowany termin wykonania zadania to koniec bieżącego roku. Natomiast co do miejscowości Oleszna Podgórska, trwają negocjacje dotyczące etapów modernizacji oraz kompleksowego doświetlenia ulicznego.

W miejscowościach Chmieleń, Pasiecznik i Lubomierz zaplanowano modernizację oświetlenia na przyszły rok.

W przypadku miejscowości Pławna Górna, Tauron Nowe Technologie, przedstawi Gminie Lubomierz propozycje/ możliwości rozbudowy sieci oświetleniowej do końca bieżącego roku.

Na przyszły rok zaplanowane są dalsze rozmowy oraz negocjacje dotyczące kolejnych etapów modernizacji oświetlenia dla pozostałych miejscowości w gminie Lubomierz.

-/UGiM Lubomierz/-

13 KOMENTARZE

 1. No tak Chmieleń to jak zwykle na końcu. Najpierw inne pipidówy a na koniec wiocha gdzie przebiega krajowa 30tka. Modernizacja takiego oświetlenia powinna zacząć się od miejscowości gdzie przebiegają drogi krajowe, co doświetli i zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu. Jak zwykle robota i plan od dupy strony.

  • W jaki sposób wymiana lamp na ledowe zwiększy bezpieczeństwo? Lampy ledowe są w prawdzie energooszczędne ale wcale nie świecą mocniej czy też bardziej doświetlą. Poza tym Chmieleń to też pipidówa tylko ze ma lampy i drogę krajową. W Popielówku np. nie ma krajówki ani lamp zaś w Chmielenia jakie by niebyły to są i świecą. No i nikt nawet w planach Popielówek nie wymienił ‍♂️.

  • Z tego co wiem w Olesznej miały już powstać nowe lampy led !!!!
   Z funduszy soleckich zostało na ten cel zawnioskowane 20 tysięcy złotych!!!!!!!!
   Czy Państwo w Gminie próbują kpić sobie z naszych mieszkańców !!!!?????
   Czy władze czekają to się doczekają Naszego protestu pod drzwiami gminy !!!!!????
   Czy nas się kiedyś zacznie traktować jak równoprawnych mieszkańców NASZEJ GMINY ?!!!
   Ile można !?

 2. Biorąc pod uwagę że Oleszna przeznaczyła z funduszy soleckich 20 tys zł ,wniosek na ten fundusz został zatwierdzony rok temu to się pytam CO ROBOŁA GMINA I TAURON W TEJ SPRAWIE PRZEZ TEN ROK ??????!!!!!!!
  CZEGOŚ TUTAJ NIE DA SIĘ ZROZUMIEĆ?!
  Mieszkańcy liczą że to już będzie na naszej naprawdę ciemnej wsi jasno……I co teraz?????
  Mamy znowu czekać??????

 3. Jak prąd podrożeje od stycznia to wymiana lamp czy samych żarówek i tak nic nie da.
  Skoro będą wyłączać lampy o 23 jak miało to miejsce np.w Pławnej.
  Ale niech robią może się mylę.

 4. Haha w sprawie Olesznej trwają negocjacje………..to jakieś kpiny są chyba…….”negocjacje “?gdy NEGOCJACJE
  to były początkiem tego roku, minęły miesiące i nic nie wiadomo??!!@@
  Najwygodniej tak wytłumaczyć jak poprostu trzeba czekać nadal bo nic konkretnego się chyba nie wynegocjowało UGiM powinien monitorować sprawę na bieżąco!!!!!!!Tym bardziej jsk wioska przeznacza swój fundusz na ten cel.
  Zima idzie, ciemno aż strach wyjść na ulicę w Olesznej .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here