Mirsk: Zastępca komendanta ujął kompletnie pijanego kierowcę

3
287
fot.: Policja Lwówek Śląski

Podróżujący po służbie, prywatnie policjant wraz z synem zauważyli zdarzenie drogowe. Natychmiast udzieli pomocy oraz, jak się okazało zatrzymali kompletnie pijanego sprawcę tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 27 października 2019 roku około godziny 17:00 asp. Jarosław Rogólski Zastępca Komendanta Komisariatu w Gryfowie Śląskim po służbie podróżując z synem drogą Rębiszów – Kwieciszowice zauważył na wysokości miejscowości Proszowa zdarzenie drogowe.

Policjant wraz z synem natychmiast ruszyli na pomoc osobom poszkodowanym, tym bardziej, że w jednym z aut było słychać płacz 4 letniego dziecka. Osobom poszkodowanym została udzielona pierwsza pomoc, na szczęście okazało się że wszyscy byli w pasach i nikomu nic poważnego się nie stało.

Jak się okazało w jadący samochód Skoda którym kierowała mieszkanka Bogatyni wraz z pasażerami 4 letnią dziewczynką i 40 letnim mężczyzną uderzył po wymuszeniu pierwszeństwa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej VW Sharan kierowany przez 53 letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. Uderzona w bok Skoda obróciła się na jezdni po czym zjechała do rowu uderzając w znak drogowy. Wszystkim osobom ze Skody, a szczególnie dziecku udzielono pomocy i schronienia w prywatnym pojeździe policjanta do czasu przybycia służb ratunkowych.

Aspirant Jarosław Rogólski udzielił pomocy także kierowcy VW Sharana, jak się okazało kierującemu się nic nie stało, ale policjant poczuł od kierującego wyraźny zapach alkoholu i zachowanie kierującego wskazywał, iż jest on kompletnie pijany. 53 latek został zatrzymany przez Zastępcę Komendanta po czym po dotarciu na miejsce zdarzenia patrolu w służbie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał 1,86 promila. Natychmiast kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz za popełnione przestępstwo zostanie skierowana sprawa do prokuratury i sądu.

fot.: Policja Lwówek Śląski
fot.: Policja Lwówek Śląski

-/ asp.szt. Mateusz Królak Policja Lwówek Ślaski /-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here