Mini Liga Mistrzów 2019

0
36

W niedzielę 16 czerwca zawodnicy Football Academy Lwówek Śląski wzięli udział w turnieju w Bolesławcu pt. MINI LIGA MISTRZÓW 2019 pod honorowym patronatem Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec, dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Turniej został rozegrany w kategorii U-7, a zespoły biorące udział w wydarzeniu wcieliły się w drużyny występujące podczas Ligi Mistrzów 2019 w zakończonym sezonie 2018/2019. Prawie 150 zawodników z Bolesławca, Bogatyni, Żagania, Lwówka Śląskiego, Wrocławia, Pieńska, Gryfowa Śląskiego oraz Lubania, zmieniło swoje barwy na najlepsze europejskie kluby. Rozgrywki prowadzone były na sześciu boiskach na których mali piłkarze rozgrywali mecze w 3 osobowych składach. Po fazie grupowej część drużyn awansowała do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, a pozostali do fazy pucharowej Ligi Europy co pozwoliło nam wyłonić zwycięzców dwóch prestiżowych europejskich pucharów. W całym turnieju odbyło się ponad 60 spotkań, w których zawodnicy strzelili łącznie imponującą liczbę ponad 300 goli.

Zwycięzcą MINI LIGI MISTRZÓW 2019 została drużyna Tottenhamu reprezentowana przez zawodników z Wrocławia która w finale pokonała Benfice 7:2.
Zwycięzcą LIGI EUROPY 2019 została drużyna AEK Ateny reprezentowana przez zawodników z Pieńska która w finale pokonała Barcelonę 1:1 (k 0:2).

Zawodnicy Football Academy Lwówek Śląski występowali jako Schalke 04 i Lokomotiv Moskwa – spisali się bardzo dobrze realizując założenia których uczą się na treningach, Warto dodać, że dla wielu zawodników był to pierwszy tak wielki turniej, na którym pokazali swoje umiejętności piłkarskie.

Sponsorzy: Wędlinodrobex, Piekarnia JARMEN, GROSZEK – Sklep spożywczy z ulic Prusa i Cicha w Bolesławcu, Lody Marsjano Carrefour Bolesławiec.

Patronat medialny: bolec.info.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych akcji i wielu strzelonych pięknych goli, a rodzicom dziękujemy za gorący doping i pomoc w opiece nad drużynami!

GRATULUJEMY!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here