Spotkania młodzieży z ciekawymi osobowościami

0
426

W Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu z inicjatywy Michała Prutisa i Mateusza Sadowskiego podtrzymana została tradycja cyklu spotkań młodzieży z ciekawymi osobowościami. W pierwszej kolejności wychowankowie mieli okazji wziąć udział w prelekcji funkcjonariusza policji Jakuba Plewińskiego.

 

 

Zajęcia polegały na przybliżeniu młodym adeptom munduru na czym polega praca policjanta, jak wyglądają realia rekrutacji do służby czy życie w szkole policyjnej.

Bardzo się cieszymy, że spotkanie z funkcjonariuszem doszło do skutku. Warto zaznaczyć, że nasz gość jest absolwentem szkoły i wychowankiem naszego internatu, co jeszcze bardziej cieszy, że nasi uczniowie spełniają się zawodowo w służbach mundurowych. Osobiście uważam, że tego typu spotkania są potrzebne z racji wyeksponowania młodzieży różnych płaszczyzn życia, co w przyszłości może przyczynić się do odnalezienie swojej ścieżki życiowej. Z tego miejsca chciałem podziękować Jakubowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. “ – powiedział Michał Prutis

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here