Milionowe wsparcie od marszałka dla jeleniogórskiego szpitala

5
262

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i środków ochrony dla lekarzy – to najpilniejsze potrzeby Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprzęt zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez urząd marszałkowski. Pomoc warta 1mln 300 tys. złotych pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego.

To kolejne wsparcie, które trafia w ostatnim tygodniu do jeleniogórskiego szpitala. Wprawdzie nie należy on do grupy szpitali „czerwonych” – dedykowanych walce z epidemią – jednak jest ważną placówką obejmującą ochroną mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W sumie Centrum otrzymało w ostatnim czasie wsparcie z budżetu województwa sięgające 1miliona 700 tysięcy złotych – mówi marszałek Cezary Przybylski

Szpital otrzymał już wcześniej od samorządu województwa 400 tys. złotych na natychmiastowy zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Decyzja, podjęta poza wdrażanym w ostatnich dniach Dolnośląskim Pakietem Wsparcia Dla Ochrony Zdrowia, miała na celu wyposażenie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej. Nowe wsparcie pozwoli na zakup specjalistycznego sprzętu m.in.: respiratorów, pomp infuzyjnych, urządzeń do tlenoterapii, a także najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej.

W ostatnich dniach dofinansowane zostało również jeleniogórskie pogotowie. Do stacji trafiło 1,5 miliona złotych, które pozwoli na zakup sprzętu dla ratowników oraz nowego ambulansu.

 

-/ UMWD /-

5 KOMENTARZE

  1. Pomoc. Od marszałka… hahaha. To jest tylko i wylacznie jego widzimisię(PEWNIE dyr szpitala dzwonił i prosił codziennie… Bo przecież to tak działa… kto jest w urzędzie marszałkowskim… częściej ten ma wiecej),,, w obecnej sytuacji byłby swi…. gdyby ich nie rozdzielil na szpitale… zresztą.., to nie są jego pieniądze… nasze. Więc nie rozumiem głupiego tytułu….

  2. Kto zrobi ,, aferę ” w mediach to dostaje pomoc. A dla szpitala powiatowego we Lwówku Ś. to się nie należy ?
    Starostwo Powiatowe powinno wystąpić do Marszałka z wnioskiem o pomoc za przyjmowanie do szpitala mieszkańców powiatu bolesławieckiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here