Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej

0
357

W dniu wczorajszym w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu Michał Prutis, Mateusz Sadowski oraz wychowawca Bursy Szkolnej Nr.1 w Jeleniej Górze Łukasz Pater zorganizowali wcześniej zapowiadany Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej.

Po intensywnej rozgrzewce kapitanowie obu drużyn przekazali sobie mikołajkowe prezenty oraz dyplomy, które miały na celu podziękować drużynie przeciwnej za udział w wydarzeniu. Aby bardziej zaakcentować temat przewodni spotkania, po sali przechadzał się mikołaj, który dopingował obie drużyny oraz zachęcał kibiców do dopingu rozdając cukierki.

Mecz stał na wysokim poziomie, ponieważ grupę jeleniogórską reprezentowała sekcja siatkarska, natomiast zespół z Lubomierza kilka tygodni wcześniej wygrał Puchar Kierownika Internatu w Piłce Siatkowej. Spotkanie było bardzo wyrównane i to detale decydowały o przechyleniu zwycięstwa na którąś ze stron w poszczególnych setach. Ostateczny wynik to 1:3 (25:27, 26:24, 23:25, 22:25) dla gości. Po zakończonym spotkaniu grupa z Bursy Szkolnej Nr.1 w Jeleniej Górze została zaproszona na kolację a następnie oprowadzona po lubomierskiej placówce.

Bardzo się cieszymy, że współpraca pomiędzy placówkami tak prężnie się rozwija. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że rywalizacja jest bardzo atrakcyjną płaszczyzną dla młodzieży. W tym celu mamy ambitne plany na nowy rok, ponieważ chcielibyśmy zorganizować jakiś turniej, do którego zaprosilibyśmy kilka innych placówek. Ponadto mamy zamiar rozszerzyć aspekt współpracy pomiędzy wychowankami w formie zorganizowania wydarzeń w których rywalizacja zamieniłaby się ze wspólnym działaniem” – relacjonują organizatorzy

-/ ZS Lubomierz /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here