Mieszkaniec powiatu lwóweckiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/ h

12
265
zdjęcie poglądowe fot. Policja.pl

Dolnośląska grupa „SPEED” wczoraj prowadziła działania na drogach powiatu bolesławieckiego. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy.

 

24 lipca 2019 r. na drogach powiatu bolesławieckiego policjanci z grupy „SPEED” prowadzili pomiary prędkości od wczesnych godzin porannych. Efektem jest zatrzymanie 4 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym gdzie, obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h, jechali ponad 100 km/h.

 

Pierwszy kierowca został zatrzymany tuż po godz. 6.00 w Godzieszowie na K-94, 28-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/ h. Pół godziny później w Brzeźniku 23-letnia mieszkanka gminy Nowogrodziec została zatrzymana jadąc z prędkością 106 km/h. Po godz. 9.00 w Bolesławcu mundurowi namierzy prędkość 22-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec, który w terenie zabudowanym pędził 111 km/h. Jako czwarty zatrzymany został mieszkanie Zgorzelca, 45-letni mężczyzna jechał w Bolesławcu przekraczając dozwoloną prędkość o 53 km/h.

 

Wszyscy kierowcy straci prawo jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

 

Bolesławieccy policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

 

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

12 KOMENTARZE

 1. Najłatwiej kierowców karać, zamiast wyposarzac maszynki do zarabiania w nowe BMW to lepiej niech obwodnicę wybuduja takich wioch jak Pasiecznik czy chmielen

 2. A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, dzisiaj już by był to by byście staruszkę przejechali tak.A to być może wasza matka !!!!!

 3. Wreszcie Policja zaczyna dzialac. moze kiedys dojdzie do tego ze za kazdym rogiem mozna spodziewac sie Policji i wreszcie ludzie beda trzymac sie przepisow. Po to one wkoncu sa 🙂

 4. Wreszcie Policja zaczyna dzialac. moze kiedys dojdzie do tego ze za kazdym rogiem mozna spodziewac sie Policji i wreszcie ludzie beda trzymac sie przepisow. Po to one wkoncu sa 🙂

 5. Opiszę Wam mój przypadek – kiedy jechałem ze Zgorzelca normalną prędkością 90 km a za mną jechał ford mondeo na blachach DZG zbliżał się do mnie i oddalał tak na przemian jakby chciał żebym przyspieszył. Gdy zbliżałem się do miejscowości Trójca ok. 100 m przed znakiem o teremie zabudowanym zdjełem nogę z gazu lecz chwilę po minięciu znaku w fordzie z tyłu włączyły się koguty miałem wtedy 65 km/h dzielni policjanci oprócz mandatu udzielili mi lekcji i połajanki jakim to jestem piratem drogowym i jakie stwarzam zagrożenie. Drodzy kierowcy kochajcie policjantów – tak szybko odchodzą na emeryturę. Kto wie czy teraz w Godzieszowie nie było takiej sytuacji, że kierujący nie został zatrzymany zaraz za znakiem o tym już w artykule nie ma słowa. Swoją drogą gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna że ja mam 40 lat pracy a do emerytury 8 lat a żóltodzioby w wieku mojego syna są już dawno na emeryturze i mają zapewniony byt na kosz społeczeństwa do końca życia.

  • Widziałem podobną sytuację. W Godzieszowie siedli tą nową beemką chłopu na zderzaku po podniesieniu się rogatek. Zdecydowanie zbyt blisko się trzymali. Ewidentnie prowokowali! A potem na rondzie bomby i stop. Świństwo. Za podobną akcję agent Tomek zaliczył wylot.

  • Tym Srebrnym Fordem Mondeo Mk4 oni jezdza juz kilka lat mozna poszukac po forach jakimi jezdza tajniacy i byc sprytniejszym od nich ;p Oni ciagle robią petle na tej drodze od kilku lat. We lwowku tajniackie sa fiaty wiec jak widzisz z tyłu fiata to z przyciemniona szyba to zwalniasz ;p
   Odwieczna zabawa w kotka i myszke ;p

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here