Mieszkaniec Lwówka Śląskiego złożył w prokuraturze zawiadomienie na posła Cymańskiego

18
553
Poseł Tadeusz Cymański, fot.: fb/cymanskitadeusz

Sprawa dotyczy wypowiedzi posła Tadeusza Cymańskiego, który w programie “Tłit” WP przyznał, że zdarzyło mu się kiedyś dać klapsa przewijanemu dziecku.

 

Gdyby ojciec z grobu wstał, to bym mu rękę, którą dawał klapsy pocałował. Bo rodzic, który kocha dziecko, nie zrobi mu krzywdy, a jeżeli nawet to nie to, co ci zboczeńcy. – mówił Cymański i dodawał: – Kiedyś przewijałem dziecko, wierzgało, wierzgało, mówię: przestań, przestań (…) nerwy puściły, dałem klapsa, spojrzał, zaniósł się płaczem …

Obejrzyj cały wywiad

Rafał Gonera z Lwówka Śląskiego złożył w prokuraturze rejonowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania bicia dzieci oraz przyznania się do uderzenia niemowlęcia przez posła Solidarnej Polski Tadeusza Cymańskiego. O sprawie informują dziś ogólnopolskie media.

 

– „Wniosłem też o pozbawienie lub uchylenie Cymańskiemu immunitetu na czas prowadzenia postępowania. Do zawiadomienia dołączyłem film z wypowiedzią posła w programie „Tłit” – powiedział wp.pl Gonera.

 

Według doniesień wp.pl prokuratura rejonowa w Lwówku Śląskim przyjęła takie zawiadomienie. Potwierdza to w rozmowie z dziennikarzami serwisu prokuratury Marek Śledziona. – „Wpłynęło takie pismo. Ustalamy właściwość tej sprawy, będziemy rozstrzygać, czy zaistniało podejrzenie popełnienia zarzucanych w piśmie czynów”.

 

Poseł Cymański jak na razie nie robi sobie nic z tego zawiadomienia. – “Szaleństwo i głupota przeciwników politycznych przekracza wszelkie granice. Gdybym nie wiedział, jaki dzisiaj dzień, myślałbym, że to 1 kwietnia. To wariactwo angażować poważne organy państwa do takich spraw” – mówi Cymański dla wp.pl.

 

Co o tym myślicie?

18 KOMENTARZE

 1. Co za czasy. Mnie jak i wielu moich znajomych ojciec brał na kolano i walil pasem jak coś przeskrobalem… jako dzieciak wiedziałem że jak coś zrobię złego to czeka mnie za to kara i to sroga kara, a nie pomachanie palcem. Z punktu widzenia czasu mogę mu tylko za to podziękować bo prawdodobnie uniknalem przez to wiele głupich sytuacji. Chore czasy nastały…

 2. Wsyd dla naszego miasta przez tego niby obronce dzieci, ja w zyciu 3 razy dostalem tegie lanie pasem od ojca i do dzisiaj zapamietalem, ze pewnych rzeczy robic nie wolno a mam juz 60 lat,

 3. Pana Gonerę Rafała to należałoby podać do nagrody Pulitzera i do wszystkich innych nagród za wyjątkowo trafne działanie.Od dawna mówię przy rozmaitych okazjach,ze Barbarzyńcom i Hunom to należy się już od co najmniej trzech lat.

 4. Panie Gonera może pana daleko wzroczność powinna być zbadana przez lekarzy. Skoro tak bardzo panu leżą na sercu bite dzieci, to niech zainteresuje się pan takimi sytuacjami na naszym lokalnym podwórku. Na pewno jest dużo do zrobienia. Ale wiem że nie o dobro dzieci panu chodzi lecz i tylko o wymowę polityczną. Jakie to żenujące.

 5. Widzę, że dzisiejsze dzieci w naszym mieście muszą mieć się na baczności, nawet te maleńkie, którym pieluszki się zmienia, po prostu, niech nie fikają, bo oberwą!!! Ludzie jak możecie być tak bezduszni??? Wychowałam dwoje dzieci i nigdy nie uderzyłam żadnego, ani ja ani mąż. Skóra mi cierpnie na samo myślenie, że dziecko może być bite!!! Czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego w szkole dzieciaki są tak rozwydrzone ( jasne, że nie wszystkie), ale niech nauczyciel spróbuje krzywo spojrzeć, zaraz rodzic robi awanturę i zawiadomienie do Kuratorium. Sami rodzice są winni, trzeba tłumaczyć i nauczać dziecko przyzwoitego zachowania od małego. Nas było troje w domu, ale nigdy ani ręka, ani pas nie wisiał nam nad głowami.

  • Brawo Pani Ewo ja też wychowałam swoje dzieci bez bicia nawet kiedy były duże a co dopiero dziecko,które przewija się z pampersa. Ludzie gdzie wasza wyobrażnia, Mam już swoje lata i nie pamiętam abym była bita, Najczęściej ci, którzy byli bici jako dzieci to teraz powielają ten sposób wychowania.

 6. Przecież to jest już dawno przedawnione! Pan poseł Cymański ma już dorosłe dzieci!! Klaps jeszcze /póki co/ nie jest traktowany przez prawo tak samo jak ludobójstwo, które nie podlega przedawnieniu!!No cóż, niektórzy chcą się wypromować na przegranej sprawie!Polecam uwadze pana z Lwówka Śląskiego / ślicznego miasteczka/ aktualniejsze i poważniejsze “przestępstwa”!

 7. Przecież to jest już dawno przedawnione! Pan poseł Cymański ma już dorosłe dzieci!! Klaps jeszcze /póki co/ nie jest traktowany przez prawo tak samo jak ludobójstwo, które nie podlega przedawnieniu!!No cóż, niektórzy chcą się wypromować na przegranej sprawie!Polecam uwadze pana z Lwówka Śląskiego / ślicznego miasteczka/ aktualniejsze i poważniejsze “przestępstwa”!

 8. Choć nie jestem fanem pisu to Tadzia będę bronić. Miałem okazję poznać go osobiście. Wspaniały człowiek, gawędziasz, żartowniś. Gdybyś wiedział (wiedziała) jak wspaniałe wychował swoje dzieci nie strzępiłbyś języka.
  Sasanka… taki piękny kwiat a ” jęzor brudny” fe!

 9. Pamiętajcie, że bez względu na to co przdskrobaliście nie dostaliście konkretnie za przewinienie. Jesteście ofiarami sfrustrowanych ojców, którzy mieli gorszy dzień. NIKT nie ma prawa ustalać wartości przewinienia i dawkować kar cielesnych drugiemu człowiekowi a tym bardziej dziecku. Dziękujecie swoim oprawcom albo ze strachu, który w Was wzbudzili albo z miłosci do nich. Warto jednak mieć otwarty umysł, poznac geneze tej agresji i uznać że bicie dzieci jest patologicznym zachowaniem. ZAŚCIANKOWI POLACY

 10. Pośle Cymański zamilcz. Tym klapsem dla niemowlaka, który kompletnie nie rozumie o co Tobie chodzi wzbudzasz jedynie strach i popierasz całą falę okrucieństwa i przemocy wobec niemowląt, która rozlała się na cały kraj. Nie ma dnia , aby nie zamordowano w Polsce bezbronne dziecko. Brawo!! Tacy politycy pełnią bardzo wychowawczą rolę wobec narodu.

 11. Nie jestem zwolennikiem pana Cymanskiego, ale w tym przypadku mieszkaniec Lwowka Śląskiego przesadził, jak tam mieszkają tacy ludzie, to tylko pogratulować. Chyba że chodziło o reklamę tego pięknego miasteczka, no cóż chyba nie bardzo pozytywnie wyszła. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here