Mieszkańcy powiatu lwóweckiego biorą udział w Marszu Miliona Serc

43
2697
zdjęcia: Krzysztof Kaczorowski

Polki i Polacy z każdego zakątku kraju spotkali się dziś w Warszawie na Marszu Miliona Serc. Wśród nich nie brakuje także mieszkańców powiatu lwóweckiego.

 

 

Podobnie jak 4 czerwca, tak i dziś Marsz Miliona Serc ma być wyrazem obywatelskiego sprzeciwu wobec tego co robią rządzący Polską, ma być sprzeciwem wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wydarzenie zainicjowane przez Donalda Tuska rozpoczęło się w samo południe na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Tylko z Dolnego Śląska do Warszawy wyruszyło około 60 autokarów, do tego grupy osób, które pojechały na własna rękę samochodami, czy pociągami.

„Niemożliwe stało się możliwym. Kiedy widzę to morze serc, kiedy widzę te setki tysięcy uśmiechniętych twarzy to dobrze czuje, że przychodzi ten przełomowy moment w historii naszej Ojczyzny.” – mówił podczas otwarcia zgromadzenia Donald Tusk. – „Jesteśmy tu dzisiaj po to, żeby powiedzieć wszystkim w Polsce i wszystkim na świecie, że Polska jest stworzona do wygrywania. Polska zasługuje na najwięcej. My jesteśmy wielkim narodem. Mamy tę moc.” – dodawał lider Platformy Obywatelskiej.

„Ja jestem rolnikiem i wiem, że główne plony zbiera się na jesień. Obiecuję wam krew, pot, łzy i zwyciężymy” – mówił Michał Kołodziejczak.

„Musimy iść głosować, żeby zbudować inną Polskę, która naprawdę patrzy w przyszłość i która zapewni nam wolność. Idziemy w tym Marszu Miliona Serc po zupełnie nową Polskę. Widzę, że miliony się obudziły. Idziemy pełni odwagi i determinacji w kierunku przyszłości” – wskazywał Rafał Trzaskowski. – „Na czym dzisiejsza władza buduje swoją kampanię wyborczą? Tylko na kłamstwie, propagandzie i manipulacji. Tam nie ma żadnego pozytywnego wątku. My chcemy wybiegać w przyszłość, proponować rozwiązania dla wszystkich najważniejszych problemów. Mówimy o edukacji, służbie zdrowia, o relacjach z Unią Europejską, o walce z inflacją, drożyźnie. Oni mówią tylko i wyłącznie o jednym: o Donaldzie Tusku!” – dodawał jeden z liderów Platformy Obywatelskiej.

„Wszyscy bez wyjątku, dzisiaj chcemy i powinniśmy stanąć po stronie tych, których ta władza krzywdzi” – podkreślał Donald Tusk.

Według stołecznego Ratusza w marszu faktycznie uczestniczy około miliona osób. Jak wiemy, wśród nich są także mieszkańcy gminy Wleń, gminy Lwówek Śląski, czy gminy Gryfów Śląski.

Oglądaj relację na żywo:

Zapraszamy do Lwówka Śląskiego na Debatę Parlamentarną


43 KOMENTARZE

  • Wenezuela, kraj posiadający największe zasoby ropy na świecie, wywrócił się na nierynkowych cenach ropy i nadmiernych wydatkach budżetowych, a co dopiero Orlen i Polska (samądzę, ze mamy wieksze szanse).

 1. ‘Polki i Polacy z każdego zakątku kraju spotkali się dziś w Warszawie na Marszu Miliona Serc. Wśród nich nie brakuje także mieszkańców powiatu lwóweckiego’ – czyli idąc za tą okropną nowomową (‘Polki i Polacy’) mieszkanki powiatu lwóweckiego się wypięły skoro wymieniacie tylko mieszkańców, tak? 😉

  • Ciemnogród, czyli Ci którzy pamiętają, nocna zmianę, wyrzucanie ludzi z mieszkań, sprzedaż na zeszyty, bezrobocie bliskie 20% , wyrzucanie 2mln podpisów sprzeciwu podniesienia wieku emerytalnego, wyprzedaż majątku- to wg. Ciebie jest Ciemnogród. Brawo ,moim zdaniem Ci ludzie mają dobra pamięć i nie chcą powtórki.

 2. Znam wyznawców z PiS-u i ich odpowiedzi na temat dzisiejszej sytuacji są żenujące. Brak wiedzy,nawet podstawowej . Jedno hasło to za Tuska to było tak i tak. Typowy przekaz TVP. Płace abonament i tez chciałbym wiedzieć co się dzieje w Polsce a nie jedynie co jest w spodku. TVP ma pokazywać wszystko co się dzieje w naszym kraju. Ma być przekaz informacyjny a nie haniebne komentarze. Ludzie sięgnijcie do pokładów swoich umysłów.A tak ponadto polecam film Zielona Granica świetny. Dużo zdrowia i wysokiego IQ dla niektórych.

  • Twój komentarz emerycie, to nie tylko brak podstawowej wiedzy, ale przede wszystkim oznaka ogromnych problemów z pamięcią. Co do informacji w TVP, to uważasz, że wcześniej kiedykolwiek było rzetelnie i bezstronnie. A “Zielonej granicy” nie musisz polecać, doskonale za Ciebie zrobi to Putin z Łukaszenką. Idź i sam sprawdź najlepiej, jacy to inteligentni i wspaniali ludzie tamtędy próbują się przedostać. Nie wiedzą, do czego służą przejścia graniczne? Jakby ktoś się do ciebie kiedyś włamał, to nie dzwoń na policję, bo na pewno przyjdą tylko się ogrzać i coś zjeść, więc proponuję ich ugościć. Pozdrawiam.

 3. Technologicznie zacofani ,bez fabryk ,dróg, szkolnictwa i tylko potraficie drzeć ryja ,że “,najsza”Polska jest najlepsza…..Przecież te wybory są to wybory o koryto plus a nie o to ,żeby żyło nam się lepiej……I radzę wszystkim którzy sobie dobrze radzą od 30 lat, bez tego niby państwa, żeby robili swoje a nie wierzyli ,że jakaś władza coś im odmieni

 4. Poziom naszego społeczeństwa jest niestety tragiczny. Zamiast próbować cokolwiek zmienić lub siłą zaprotestować to Wy, ludzi dalej kłócicie się między PiS a PO. Kiedy byłem młodszy to na prawdę wierzyłem że można coś z w tym kraju osiągnąć, a także wierzyłem w ludzi. Niestety prawdą jest że co najmniej 3/4 społeczeństwa to idioci. Przykre jest to, że nie można w swoim własnym kraju, niezależnie od opcji politycznej, pójść do pracy i zarobić na godne życie. Godne życie czyli spokojnie odłożyć trochę z wypłaty, raz w roku gdzieś pojechać na urlop, a przede wszystkim idąc do sklepu kupić sobie to na co ma się ochotę. Może dojdzie do Was że są ludzie którzy chcą się rozwijać, uczyć, poznawać i podróżować, a nie tylko jeść, spać i srać… Gardzę Wami wyborcy PiSu, PO, PSL, 2050, Lewicy.

 5. Powiem tak nie ważne kto wygra bowiem że kto by nie przyszedł i tak będzie nas dalej okradał jak to będzie PO to trochę więcej będą kradli no bo trzeba będzie się więcej nachapać jak będzie to PiS to trochę mniej będą kradli bo robią to już od kilkunastu lat systematyczne a reszta to oo prostu sprzedawczyki jak Kukiz. Tak więc przenoszę firmę do Czech wynajmuje tam mieszkanie może jest drożej ale jest stabilizacja życiowa i podatkowa.

 6. A ja będę głosować na Pis, na swoje pieniądze, swoje bezpieczeństwo,na swoją emeryturę i na godne życie Polaków. Po tym jak Tusk ukradł mi pieniądze z OFE ,wtedy o wartości kawalerki w Świeradowie , nie może juz liczyć na mój . A tym którym jeszcze nic nie ukradł, to za chwilę ukradnie i przejrzą na oczy. Gratulację wycieczki do Warszawy! PS. Właśnie dlatego że zawsze liczyłem na siebie, w życiu mi niczego nie brakuje.

  • Nie pisz głupot o OFE bo oglądasz reżimową tvpis piszesz przekazem dnia pisu a to są głupoty i kłamstwa. Pieniądze z OFE są na subkontach w ZUS-ie możesz to sprawdzić ile ich masz. Przejdź sie do ZUS-u lub zadzwoń. Są to też pieniądze dziedziczne czyli każdy spadkobierca ma do nich pełne prawo. Zmądrzej i przejrzyj na oczy i nie pisz więcej kłamliwych tekstów. Zatem Tusk ci niczego nie uradł. Ukradł natomiast ci pieniądze pis bo teraz ustawowo wprowadzili odpis z tych pieniędzy 20 % do budżetu państwa. Ale o tym nie wiesz bo tvpis na ten temat milczy.

 7. Marsz marszem. Był, nie ma. A z jakimi hasłami, z jakim programem wyborczym szli? Fala PO opiera się jedynie na nienawiści do PISu. Nie mają żadnego realnego i faktycznego pomysłu na państwa polskie. PIS nie jest dobrym rządzącym – rozdaje nasz pieniądze, daje ukraińcom to, czego nam nikt nie daje(np emerytury po przepracowaniu jednego miesiąca – najniższa ustawowa już się im należy). Ale za PO było jeszcze gorzej. Ja nie chcę rządów PISu ani powrotu PO. SLD też dno i metr mułu. Podejmę ryzyko głosu na konfederację – nie mają idealnego światopoglądu wg mnie, ale oni jeszcze nie mieli okazji mieć wpływu na nasz kraj. Reszta tak i wg mnie średnio im poszło. Zobaczymy co osiągnie konfederacja i i czy uda im się zdobyć tyle głosów, żeby się liczyć, a my nie musieć być skazanym na PIS lub PO bo to jedno zło.

  • Od 2015 roku rządzą nami; najgorszy premier który kłamie ma dwa wyroki za kłamstwa, najgorszy prezydent długopis który podpisuje wszystko co mu pis podsunie, najgorszy rząd który doprowadził Polskę do zadłużenia na setki miliardów złotych czyli większego niż Gierek, najgorszych ministrów Sasin wybory za 70 mln, Suski mistrz intelektu, Czarnek willa+, Ziobro który rozwalił wymiar sprawiedliwości i teraz Polska płaci wielomilionowe kary do UE, Maciarewicz który zdemolował wojsko i zwolnił najbardziej wartościowych generałów co teraz kontynuuje Błaszczak, Zalewska która rozwaliła szkolnictwo i zlikwidowała gimnazja, Niedzielski który ujawnia tajemnice lekarskie i doprowadził służbę zdrowia do ruiny, Moskwa która ma na sumieniu zatrucie Odry, wydane miliardy na szpitale covidowskie, teraz afera w MSZ z wizami nie wspomnę o wielu innych aferach przez te 8 lat!!!! Dno dna czy ktoś z ludzi mądrych uważa że dalej należy głosować na pis??? Bo ja i moja cała rodzina na nich nie głosujemy!!!!!

   • Więc “na złość” PISowi zagłosujesz ty i twoja rodzina na PO. Już nie pamiętasz afer PO? PIS, PO jedno zło. Może trzeba dać szansę komuś, kto do tej pory nie miał tej szansy i zobaczyć co się uda? Jak się nie uda, to będziemy szukać dalej. Ale głupotą jest dokonywać tego samego wyboru i ocxzekiwać zmian. PO ani PIS czy PSL, SLD sięnie zmienią. Pomysłu nowego na Polskę nie mają.

    Niektóre afery PO:
    1. Afera Sawickiej – łapownictwo
    2. Afera z Karnowskim, prezydentem Sopotu – łapownictwo
    3. Afera hazardowa – szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski i biznesmen z branży hazardowej Ryszard Sobiesiak – lobbing
    4. Afera AMBER GOLD – setki ludzi straciło oszczędności, zamieszany syn TUSKA
    5. Afera podsłuchowa – Sowa i przyjaciele
    6. Radosław Sikorski – BOR jeżdził mu po pizzę
    7. Kradzież pieniędzy z OFE
    8. Afera reprywatyacyjna – setki osób zostały pozbawione domów
    9. Afera stoczniowa – doprowadzenie do upadku polskich stoczni, które wykupili niemcy i od razu zaczęły zarabiać.
    10. Afera autostradowa, która wiele polskich firm budujących drogi doprowadziłą do bankructwa bo nie otrzymali zapłaty
    11. Afera stanowiskowa – Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL – 60 tysięcy!
    12. Afera Gazprom – niekorzystna dla nas umowa gazowa – tu PAWLAK z PSL powinien siedzieć
    13. Podwyższenie VAT na 23%
    14. Podniesienie akcyzy na paliwo
    15. Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
    16. Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
    17. Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
    18. Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
    19. Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
    20. Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów – rolnicy teraz mają głosować na PO bo Kołodziejczak – a nawozy mają tak drogie?
    21. Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here