Mieszkańcy domagają się pilnego remontu ulicy w Lwówku Śląskim

16
1700

Blisko czterdziestu mieszkańców podpisało się pod petycją w sprawie konieczności pilnego remontu jednej z bardziej zniszczonych ulic w mieście. Petycja już wpłynęła do urzędu.

 

Mieszkańcy ulicy Chopina w Lwówku Śląskim najwyraźniej mają już dość czekania. Zamiast indywidualnych rozmów z urzędnikami postanowili napisać petycję, którą już złożyli na ręce burmistrza.

W tej zwracają się z prośbą o przebudowę ulicy Chopina. Jak wskazują konieczność przebudowy dotyczy odcinka drogi ok. 180 m od ulicy Żwirki i Wigury do ulicy Reymonta.

„Wskazany odcinek ma najbardziej zniszczoną nawierzchnię asfaltową w tej części miasta. Bardzo zły stan techniczny drogi utrzymuje się od wielu lat i z każdym rokiem pogarsza się. Droga jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców, a także w znacznym stopniu przyczynia się do uszkodzenia pojazdów.” – wskazują mieszkańcy Lwówka Śląskiego.

W petycji podnoszą, iż zgodnie z art. 7 ustawy o samorządzie gminnym dnia 8 marca 1990 jednym z zadań gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty poprzez utrzymanie w należytym stanie dróg gminnych. Podkreślają przy tym, że do obowiązków zarządcy należy w szczególności, utrzymanie nawierzchni drogi, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, przeciwdziałanie niszczeniu dróg, opracowywanie projektów remontu dróg.

„Apelujemy o opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie przebudowy drogi. Zwracamy się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji, której celem będzie doprowadzenie drogi do stanu pełnej użyteczności.” – zaznaczają mieszkańcy, który do petycji dołączyli listę blisko czterdziestu podpisów.

Teraz czekamy na zajęcie stanowiska przez władze Lwówka Śląskiego, czy i kiedy dojdzie do remontu Chopina?

16 KOMENTARZE

  • Fryderyk Chopin, genialny polski kompozytor, uwielbiany i podziwiany na całym świecie, zdaniem władz lwóweckich odpowiedzialnych za stan dróg w mieście, nie zasłużył sobie najwyraźniej na godne upamiętnienie, choćby w postaci porządnej i zadbanej ulicy…

 1. Szopena da się przejechać normalnie, 10 dywizji już bez obcierania zderzakami albo urwania miski na studzienkach od lat się nie da. Przynajmniej kilka razy w roku ktoś uszkadza samochód i jest zalane olejem.

 2. A może znajdzie ktoś życzliwy że szychem aby wyrównać drogę w rakowicach w miejscu gdzie kończy się asfalt na żwirownię. Polski Związek Wędkarski bierze ogromne pieniądze za karty ale drogą się nie zajmuje bo po co niech wedkarze niszczą ssmochody jak chcą wędkować

  • Zaraz się obiecana w kampanii bahama otworzy to piękny asfalt będzie położony. Mało tego, drewniane pomosty mają być w wodzie co 25m, żeby można było metrowe szczupaki, karpie i sumy poławiać, a na brzegu sprzedawana będzie wata cukrowa, lody popcorn i zimne piwo. No i oczywiście najlepsza we wszechświecie knysza z superczystej budy kilera 😀

 3. Drodzy Państwo wiosek Rakowice i Wlodzice macie swoich gospodarzy to do nich pisać pisma a nie wypowiadać się i żalić na portalu Lwówecki info to są sprawy nasze tzn Lwówka

  • O to to to….jak mnie zaimponowałeś w tem momencie……

   Macie sołtysów, macie nowych radnych. Niech załatwiają skoro mają przyjaciela burmistrza. Niech on kasą sypnie skoro dali mu podwyżkę pensji na samym starcie.

 4. Po Chopina proszę się przejść na spacer po ulicy lub po chodniku najlepiej w dobrych butach i w dzień bo wieczorem jeszcze gorzej lampy stare i światło do drogi nie sięga.

 5. Na Ukraińców jest,na imigrantów jest,ale dla ciebie podatniku który pracujesz całe życie i ściągają ci podatki to niema,rząd ma cię w ciężkim poważaniu.Cały Dolny Śląsk włącznie z większymi miastami typu,Jawor,Legnica, Wrocław to dziura na dziurze,koleinami pogania.Gdzie te pieniądze z podatków idą.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here