Międzynarodowy dzień pomocy potrzebującym

0
623

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. W tym dniu organizacje na całym świecie podejmują działania zachęcające do pomocy osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiają na problemy dotykające społeczeństwo. W tym roku Przedszkole w Wojciechowie również przyłączyło się do działania. Grupa 3 – 4- latków już od miesiąca przygotowywała się, zbierając serduszka za każdą drobną i większą pomoc w domu lub przedszkolu.

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym z inicjatywy pań wychowawczyń młodszej grupy zostali zaproszeni Goście, którzy na co dzień służą pomocą:

Zuzanna Szyderska – wolontariusz w stowarzyszeniu Szlachetnej Paczki Rejonu Lwówek Śląski oraz organizator zbiórek dla dzieci oraz Łukasz Moszczyński – policjant, strażak ochotnik OSP KSRG LUBOMIERZ oraz OSP WOJCIECHÓW.

W trakcie spotkania z dziećmi Goście przedstawili charakterystykę swojej pracy i wolontariatu oraz opowiedzieli, w jaki sposób pomagają innym. Mówili również o tym, że trzeba pomagać potrzebującym, ale i nie bać się samemu poprosić o wsparcie, gdy jesteśmy w potrzebie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały naszych Gości i zadawały wiele pytań oraz chwaliły się swoimi dobrymi uczynkami. Na zakończenie Pani Zuzia pogratulowała dzieciom, które zebrały wszystkie serduszka, czyniąc dobro i wręczyła pamiątkowe serca, by przypominały im, że odrobina dobra, pomocy i życzliwości okazana drugiej osobie może rozpromienić choć na chwilę czyjeś życie. Dzieci na pamiątkę tego dnia wykonały również łańcuch pomocnych dłoni.

-/Aleksandra Barsul, Małgorzata Hajdul – Przedszkole w Wojciechowie/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here