Miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Opiekowała się dwójką małych dzieci.

5
1942

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę, która w takim stanie opiekowała się swoimi synami w wieku 2 i 4 lata. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 3 promile. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci i cioci. Matce za ten czyn grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letnią kobietę, która podejrzewana jest o narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

18 kwietnia 2021 roku, około godziny 16.00 policja otrzymała zgłoszenie od kuratora, że najprawdopodobniej jej podopieczna po pijanemu opiekuje się swoimi synami. Z mieszkania dobiegają krzyki, jednak nikt nie otwiera. Policjanci skontaktowali się z właścicielem i udało się do mieszkania wejść bez użycia siły.

W lokalu panował bałagan i wszędzie czuć było dym papierosowy. Na łóżku leżała 32-letnia matka wraz ze swoimi synami w wieku 2 i 4 lata. Kobieta paliła papierosa, a wszędzie porozrzucane były niedopałki. Była kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 3 promile. Na miejscu pojawiła się babcia dzieci i ciocia, które przejęły nad nimi opiekę.

32-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. O sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dziećmi w takim stanie stworzyła zagrożenia dla ich życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here