Miał prawie 3 promile. Na autostradzie wjechał w ciężarówkę

0
716

O niebywałym szczęściu może mówić 43- letni kierowca, który będąc w stanie upojenia alkoholowego wjechał na autostradzie w ciężarówkę. Mężczyzna wyszedł bez szwanku. Teraz za swoją nieodpowiedzialność słono zapłaci.

 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za nie kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd dodatkowo wymierza środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat. Policjanci nieustannie przypominają, że wsiadając po alkoholu za kierownicę stwarzamy zagrożenie dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Niestety, apele i zaostrzone kary nie do wszystkich trafiają, co pokazuje zdarzenie, które miało miejsce w godzinach wieczornych, na złotoryjskim odcinku autostrady A4. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego wynikało, że kierujący samochodem osobowym spowodował kolizję drogową z ciężarówką. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego złotoryjskiej policji.

„Do kolizji doszło na prawym pasie w kierunku Wrocławia. 43-letni kierujący samochodem osobowym marki Mazda wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki. W aucie podróżował jeszcze jeden mężczyzna.” – relacjonuje sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która przyznaje, iż w trakcie czynności okazało się że kierowca osobówki jest kompletnie pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

„Badanie alkomatem wskazało w jego organizmie prawie 3 promile. Policjanci natychmiast zatrzymali 43-latka. Auto zostało odholowane na policyjny parking a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.” – dodaje policjantka, która wspomina, iż żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń wymagających pomocy medycznej.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych do tego uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej sąd wymierzył 43- latkowi karę grzywny oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4,5 roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here