Mężczyzna przygnieciony hederem

0
1464

Żniwa w rolnictwie to czas wytężonej pracy, a w jej trakcie nie trudno o wypadek. Wczoraj po południu w jednym z gospodarstw w Rudzicy, w gminie Siekierczyn operator kombajnu został przygnieciony hederem.

 

Heder to inaczej zespół żniwny, który odpowiada za ścinanie zboża i przenoszenie go do wnętrza kombajnu. Wczoraj około 16:30 operator kombajnu został nim przygnieciony i przez jakiś czas leżał nieprzytomny pod maszyną.

Do zdarzenia doszło gdy kierowca zorientował się, że zespół żniwny nie został poprawnie założony i próbował to poprawić. W pewnym momencie heder upadł na ziemię i przygniótł nogi mężczyzny.

Natychmiast o zdarzaniu powiadomiono operatora numeru 112, a osoby znajdujące się w pobliżu ruszyły mężczyźnie na pomoc. Mieszkańcy jeszcze przed przyjazdem ratowników, robiąc dźwignię z belek, unieśli ważący ponad tonę heder i wydobyli poszkodowanego.

Mężczyzna opatrzony przez strażaków został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który zaopiekował się poszkodowanym i przewiózł go do szpitala. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

-/eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here