Liczba osób poddanych kwarantannie może dojść do stu tysięcy

6
2185

Na całym świecie zanotowano już ponad 150 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz ok 6000 zgonów.

Tak wygląda sytuacja w Europie.

dane z Biuletynu Informacyjnego Centrum Analiz Strategicznych

– Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób liczby poddanych kwarantannie, wczoraj to było nieco ponad 2 tysiące, a szacujemy, że ich liczba dojdzie do kilkudziesięciu, nawet stu tysięcy – ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko, zarówno Wojska Obrony Terytorialnej, jak i Wojska Operacyjne. Przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu – dodał Dworczyk.

Musimy spodziewać się wzrostu zachorowań w najbliższych dniach. Jednak za ok. 10 dni powinny pojawiać się pozytywne efekty restrykcji, które wprowadziliśmy – wyjaśnia Minister Lukasz Szumowski.

Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym kraju:
Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1239220909925433349?s=20

Z informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 14 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Większość z nich przebywa w szpitalu we Wrocławiu, jedna osoba jest hospitalizowana w Bolesławcu a dwie osoby przebywają w kwarantannie domowej i czują się dobrze. Niestety na terenie województwa dolnośląskiego jedna osoba zmarła.

Z ostatniego raportu przesłanego przez Wojewodę wynika, iż:

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja to 438 osób
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym to 1402 osób
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV to 59 osób

6 KOMENTARZE

 1. Ile osób przyjechało do 24 wczoraj bez jakiejkolwiek kontroli, niektórzy twierdzą że na lotniskach też nikt ich nie badał, to masakra. Śmigają po miastach, spotykają się studenci imprezują w Olsztynie i we Wrocławiu…

 2. To prawda sam byłem wczoraj zdumiony beztroską na granicy w Jędrzychowicach. Zwężenie do jednego pasa drogi i żadnej kontroli! Po co pytam ? Po co ? Idiotyzm do potęgi n- tej. Wszystkie osoby, które nie zastosowały się do zaleceń Premiera i Ministra Zdrowia natychmiast pod sąd ! Nikomu nie badano temperatury ! Pozorowano działania utrudniając jedynie przejazd ! Albo podchodzimy do problemu poważnie, albo dajmy sobie z tym wszystkim spokój i narażajmy się wzajemnie ! Mam nadzieję, że od dzisiaj przynajmniej już wszystko działa tak jak zaleca rząd !

 3. A najlepsi są ludzie którzy wiedzą o wszystkim a i tak jeżdżą co tydzień do Niemiec bo trzeba bo będą wyciągnięte konsekwencje jak nie będzie nas w pracy ludzie zdrowie jest najważniejsze weźcie zlapcie się jak macie za jaja

 4. INTERNOWANY
  Jestem poddany kwarantannie we Lwówku Śl. W tym miejscy chcę bardzo podziękować; władzom, służbom i osobom, które się nami opiekują, za ich profesjonalizm, zaangażowanie i serce, z którym podeszli do całej sytuacji.
  Jednocześnie chcę zganić organizatora i ludzi odpowiedzialnych za wyjazd grupy do Izraela / w przelotem przez Berlin/ za brak wyobrażni, narażenie na ….. nie tylko uczestników wyjazdu, ale i osób, z którymi się oni spotkali po powrocie do Lwówka Śl. – a mogą to już być setki osób !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here