Materac średnio twardy – kiedy warto zdecydować się na zakup tego materaca?

0
222
Materac średnio twardy – kiedy warto zdecydować się na zakup tego materaca?

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy poszczególnymi materacami jest ich twardość. Bardzo duża liczba osób zakłada, że twardość materaca wybieramy pod kątem naszych potrzeb. A jako iż miękkość kojarzy nam się z większą wygodą, często wybieramy taki właśnie materac. I w ten sposób popełniamy duży błąd. Twardość materaca należy wybierać pod kątem wagi naszego ciała. W tym miejscu opiszemy materac średnio twardy i powiemy o tym, dla kogo będzie on najlepszy.

 

Skala twardości w materacach

Najczęściej spotkamy się z czterostopniową skalą twardości, w której H1 to materace miękkie, a H4 to materace bardzo twarde. Pomiędzy mamy pośredni materac średnio twardy H2 oraz materac twardy H3. Materace w zależności od skali twardości mogą różnić się konstrukcją oraz wypełnieniem. Czynnikiem decydującym przy wyborze twardości powinna być waga naszego ciała, o czym powiemy w następnym akapicie. W tym miejscu warto napomknąć, że nowoczesne materace często posiadają zmienną twardość. Dla przykładu, jedna strona może być średnio-twarda, a druga twarda.

Twardość materaca a waga naszego ciała

Odpowiednio dobrana twardość materaca ma ogromny wpływ na nasz komfort oraz bezpieczeństwo snu. Dlatego, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na rekomendacje producenta. W większości przypadków, materace miękkie H1 są odpowiednie dla osób wadze poniżej 60kg. Z kolei materace średnio twarde najlepiej sprostają oczekiwaniom osób ważących od 60 d0 80kg. Powyżej 80 kilogramów rekomendowana jest skala H3, a powyżej 100kg skala H4. Niektórzy producenci stawiają na nieco bardziej szczegółowe oznaczenia i skalę pięciostopniową, w której materac H2 to materac średnio miękki a H3 to materac średnio twardy.

O czym decyduje twardość materaca?

No dobrze, ale dlaczego właściwie twardość materaca jest tak istotna i uzależniona od wagi ciała? Chodzi o komfortowe i bezpieczne ułożenia ciała. Jeśli materac jest zbyt miękki, będziemy się w nim zapadać, czego konsekwencją jest wyginanie się kręgosłupa w łuk. Spanie w takiej pozycji często skutkuje porannymi bólami pleców, a w perspektywie długoterminowej zwiększa ryzyko wady kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac powoduje zbyt silny nacisk na naczynia krwionośne, czego efektem może być drętwienie oraz bóle dolnej i górnej części pleców po przebudzeniu.

Gdzie kupić jakościowy materac średnio twardy?

Materac średnio twardy okaże się dobrym rozwiązaniem dla osób, których waga ciała mieści się w przedziale 60-80 kg. Jeśli nasza waga jest na styku, możemy zakupić dwustronny materac o zmiennej twardości: H2 z jednej strony oraz H3 z drugiej strony. Jakościowe materace średnio twarde znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Godre.pl. W tym miejscu bez trudu pozyskamy materac dostosowany do naszych potrzeb, a jednocześnie, możemy oczekiwać przystępnych cen oraz szybkiej i wygodniej dostawy zamówionego produktu do naszego domu.

-/Materiał partnera/-MM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here