Marcin Bustowski zapowiada głośny protest

4
1123
Marcin Bustowski Przebudzeni Konsumenci

– Trzeba walczyć z glifosatem i pecynami w żywności, trzeba podnosić system odpornościowy dzieci – mówi Marcin Bustowski, który wraz z grupą ludzi w Dzień Matki zapowiada protest przed ministerstwem edukacji i nauki.

Szef Stowarzyszenia Konfederacja Rolniczo- Konsumencka oraz współzałożyciel nowego ruchu o nazwie „Przebudzeni Konsumenci”, znany z faktu walki z niezdrową żywnością, a szczególnie taką, która zawiera Glifosat domaga się od władz kraju podjęcia niezwłocznych działań związanych z poprawą jakości żywności w Polsce oraz sytuacji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Rozmawiamy z samorządowcami, z bardzo dużą ilością samorządowców, ze starostwami i dzisiaj poprzez tą całą sytuację żywności, chemii, która jest stosowana w systemie przetwórstwa rolno- spożywczego mamy diametralny wzrost chorób związanych z autyzmem. – mówi Bustowski, który tłumaczy, iż jednym z elementów negatywnie wpływających na zdrowie jest właśnie żywność oraz zawarte w niej szkodliwe substancje.

Społeczeństwo nie rozumie na przykład czemu mają służyć badania na zawartość w organizmach glifosatu, po co robić te badania i co one wnoszą. My chcemy wykazać jak system jest źle skonstruowany, jak rośnie poziom glifosatu w organizmach – mówi działacz, który stanowczo wskazuje na konieczność przerwania łańcucha dostarczania do naszych organizmów wszelkich szkodliwych substancji.

Protestujący mają konkretne oczekiwania wobec Polskiego rządu: – Po pierwsze chcemy doprowadzić do debaty publicznej z udziałem ministra edukacji, ministra rolnictwa, ministra zdrowia i kancelarii premiera – mówi Marcin Bustowski, który wspomina o szeregu problemów związanych z żywnością i żywieniem, od środków chemicznych wykorzystywanych w produkcji rolnej, poprzez kontrolę jakości towarów sprowadzanych do Polski, po to, co trafia na szkolne stołówki.

„Jaka jest jakość żywności dostarczana dziś do przedszkoli i szkół” – pyta działacz „Przebudzonych Konsumentów”, który tłumaczy, iż protest ma na celu zainteresowanie problemem szerokiej opinii publicznej i skłonienie do debaty.

Protest przed Ministerstwem Edukacji i Nauki w Warszawie odbędzie się w dniu 26 maja 2021 roku o godzinie 12. Więcej w materiale wideo:

4 KOMENTARZE

  1. No masakra jakaś . Dlaczego ten pan jeśli czuje wewnętrzną potrzebę nie sfinansuje tych badań z własnych pieniędzy . Może jakiś kredyt, jakaś hipoteka ?

    • Bo ten pan jest jednym z nielicznych świadomych ludzi, którzy zdają sobie sprawę jak zagraniczne korporacje niszczą nasz kraj finansowo i niszczą zdrowie polaków, zatrutą żywnością. Mimo, że jest tylko zwykłym człowiekiem miał odwagę i chęć podjąć walkę za nasz kraj i nasze zdrowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here