Lwówek Śląski: ZSOiZ – dobra szkoła z tradycjami !

3
786

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim to szkoła z tradycjami. Naszym priorytetem jest dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego.

 

Skuteczność podejmowanych przez nas działań potwierdza najwyższa w powiecie zdawalność egzaminu maturalnego zarówno w liceum (2021r. szkoła 95%, powiat 73%), jak i w technikum (2021r. 86%, powiat 81%) oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Dbamy także o wszechstronny rozwój naszych uczniów, rozwijając ich talenty oraz zainteresowania muzyczne, plastyczne i sportowe. W szkole działa zespół muzyczny „Kawiarenki”, prowadzone są zajęcia SKS oraz przedmiotowe zajęcia pozalekcyjne. Organizujemy również warsztaty i wyjazdy edukacyjne np. do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu, wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie miejsc związanych z kulturą i historią, spotkania z fachowcami oraz akcje społeczne – ostatnio Pomoc dla Ukrainy.

Realizujemy projekty unijne: Kompetencje 4.0 – mający na celu poprawę sytuacji absolwentów szkół średnich na rynku pracy na pograniczu czesko-polskim, „Dobry rezultat, trwałe oddziaływanie” – w ramach którego w tym roku szkolnym uczniowie odbywają staże zawodowe w Hiszpanii, „ZSOiZ – nowocześnie, zawodowo!” umożliwiający skuteczne przygotowanie się do egzaminów maturalnych z przedmiotów ogólnokształcących oraz „Wsparcie kształcenia zawodowego – poprawa efektów” gwarantujący nabycie wiedzy i umiejętności wymaganych na egzaminach zawodowych oraz odbycie staży zawodowych, za które młodzież otrzymuje wynagrodzenie. Organizujemy, we współpracy z lokalnymi pracodawcami, praktyki zawodowe oraz staże zawodowe. Dzięki nawiązaniu w tym roku współpracy ze szkołą w Maladze, nauczyciele oraz uczniowie liceum przystąpią do realizacji programu Erasmus+, w ramach którego pojadą do Hiszpanii w celu doskonalenia kompetencji kluczowych.

Staramy się dbać o wyposażenie szkoły. Dzięki wsparciu organu prowadzącego, którym jest Powiat Lwówecki, stale doposażamy gabinety przedmiotowe w nowoczesny sprzęt umożliwiający dostęp do nowych technologii informatycznych, co pomaga uczniom w uzyskiwaniu wysokich wyników w nauce i odnoszeniu sukcesów na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Nasze atuty to także dbanie o bezpieczeństwo uczniów, lokalizacja w centrum miasta, dobry dojazd, a przede wszystkim bardzo dobrze wykwalifikowana kadra nauczycielska.

O bardzo dobrej reputacji i długiej tradycji szkoły świadczą sukcesy naszych absolwentów, będących obecnie lekarzami, aktorami, prawnikami, inżynierami, menagerami oraz specjalistami w wielu innych dziedzinach. Ich dokonania zawodowe potwierdzają wysoką jakość naszych działań edukacyjnych.

Kierunki kształcenia w liceum: klasa matematyczno-fizyczna, klasa matematyczno-informatyczna, klasa humanistyczna, klasa geograficzno-językowa, klasa biologiczno-chemiczna.

Kierunki kształcenia w technikum: technik ekonomista, technik elektronik, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik handlowiec, technik informatyk, technik reklamy, technik organizacji turystyki.

Szkoła branżowa I stopnia – klasa wielozawodowa oraz nowy kierunek związany z browarnictwem, stworzony we współpracy z Browarem Lwówek.

Więcej informacji znajdziesz na:

-/ZSOiZ Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

  1. Medycyna,czy inne kierunki studiów,nie ma znaczenia!!!Najważniejsze,że absolwenci tej szkoły są wszędzie,czyli naukę zdobyli i super idą do przodu…p.s.A może: lekarzami nie chcą być,bo mało zarobią,a za dużo się narobią(dziś)?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here