Lwówek Śląski: zlikwidowano przejście dla pieszych

11
3483
Lwówek Śląski ulica Jaśkiewicza (fot.: archiw. Lwówecki.info)

Podczas odświeżania oznakowania poziomego dokonano likwidacji jednego z przejść dla pieszych w Lwówku Śląskim. Warto to zapamiętać.

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim poinformował, iż w dniu 28 lipca 2022 r. zostało zlikwidowane przejście dla pieszych w km 90+931 w oparciu o Projekt Organizacji Ruchu dla drogi wojewódzkiej 297.

Chodzi o przejście dla pieszych zlokalizowane na ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim przy „Michałku”, jadąc od strony Jeleniej Góry to tuż za stacją paliw Orlen.

Działanie to ma poprawić płynność ruchu na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Piesi nadal mają do dyspozycji przejścia przy sądzie rejonowym oraz przy dawnym kinie Bajka.

Lwówek Śląski ulica Jaśkiewicza (fot.: 29.07.2022r.)

11 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze za dużo było tych przejść, mogliby jeszcze na końcu partyzantów dwa pasy namalować i strzałki aby się ludzie nie mylili i nie stawali że środka w lewo w kierunku Jana Pawła

    • Partyzantów nie jest ulica dwupasmową, ale przy samym wyjeździe w stronę alei rzeczywiście by się to przydało. Po za tym lustro jest potrzebne na krzyżowaniu przy straży pożarnej, wyjazd od strony intermarche, zza żywopłotu nie widać czy jedzie coś z góry.

  2. To Teraz sygnalizacja świetlna pod przejściem kina bajka żeby wyhamować debili na tej długiej prostej 😉 pan kaziow się nie zgodził na sygnalizację w swojej kadencji gdy rządził z uwagi na “znikomy ruch”, może pani nowej burmistrz uda się tam zrobić porządek bo w nocy każdy tam ciśnie ile fabryka dała a potrąceń pieszych na tych pasach już na dwóch dłoniach nie zlicze bo mało palców 😉

  3. W cywilizowanych krajach mozna przechodzic poza pasami jesli jest bezpiecznie i nie ma mandatów za to. Na czerwonym rowniez.
    Tylko w polaczkowie dalej obowiazuje komunistyczne prawo gdzie komunistyczny aparat wladzy musi pokazac łobywatelowi kto tu rzadzi. I wy macie czelnosc nazywac sie rozwinietym krajem….

  4. Te przejścia dla pieszych to też robicie za blisko skrzyżowania,dobrze nie skręcisz i juz pasy. Albo te idiotyczne ronda widzieliście gdzieś takie ronda bo ja tylko we lwówku.Nie lepiej sygnalizację zrobić było by dużo bezpieczniej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here