Lwówek Śląski: Zabrali nastolatkowi telefon i uciekli

10
239

Łatwy sposób na zarobienie pieniędzy znalazło sobie dwóch młodych mężczyzn, którzy koło Szwajcarii Lwóweckiej zabrali nastolatkowi telefon i uciekli.

 

O zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym na ścieżce u podnóża Szwajcarii Lwóweckiej w Lwówku Śląskim opowiedział nam pokrzywdzony.

 

Do wracającego ze szkoły nastolatka podeszło dwóch mężczyzn w wieku ok 20 lat. Jeden z nich powiedział chłopakowi, żeby ten pożyczył mu telefon, bo jego mu się zepsuł a on pilnie musi zadzwonić.

Nastolatek wyjął komórkę i dał ją mężczyźnie. Ten faktycznie próbował gdzieś dzwonić, ale nigdzie się nie dodzwonił. Mężczyzna oddał chłopakowi telefon. Nastolatek ruszył w kierunku domu. Po chwili drugi z mężczyzn dogonił chłopaka i poprosił, żeby ten jeszcze raz dał mu spróbować zadzwonić. Ufny nastolatek ponownie wyjął z kieszeni komórkę.

I to był ostatni moment, w którym widział swój telefon.

Mężczyzna jak tylko otrzymał aparat telefoniczny rzucił się do ucieczki. Zdezorientowany nastolatek nawet nie gonił mężczyzn.

Chłopak przez swoją ufność stracił telefon, który wart był kilkaset złotych. Jego ojciec mówi, że zablokował już numer i pozmieniał hasła. Niemniej nie chce zgłaszać sprawy na policję, bo twierdzi, że to nie ma sensu.

 

Nastolatek ma bolesną nauczkę. Warto jednak, żeby ta sytuacja była także nauczką dla innych.

Skradziony telefon to HUAWEI P9 Lite Mini czarny w niebieskim etui. Co ciekawe zdaniem pokrzywdzonego nastolatka przynajmniej jeden ze złodziei jest mieszkańcem Lwówka Śląskiego!

10 KOMENTARZE

  1. Jeśli telefon jest w lombardzie to oznacza że ukradły go tępaki – bo oddając go tam musieli zostać spisani z jakiegoś dokumentu tożsamości. Ojciec nie bądź miękka buła – wystarczy zgłosić IMEI skradzionego telefonu i staje się on nieużywalny. Nie można pozwolić by jakieś dwa głąby czuły się bezkarne

  2. I dobrze wkońcu został zatrzymany bo już tyle ukradł i to nie pierwszy raz ponieważ znam go bardzo dobrze i wiem że on kradł od dłuższego czasu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here