Lwówek Śląski: …z działań Straży Miejskiej

19
3925

Prawie 350 tysięcy złotych zaplanowana wydać na straż miejską Gmina Lwówek Śląski. To nieprawda, że strażnicy nic nie robią. Pomogli zaskrońcowi, wyswobodzili też jeża.

 

346.751,00 złotych, tyle w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski na 2022 roku zapisano po stronie wydatków na Straż Miejską. Natomiast po stronie dochodów zaplanowano 15.200,00 złotych. Ktoś powie, że to bardzo dużo, ktoś, że mało. Aczkolwiek w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się głosy, poddające w wątpliwość istnienie tej gminnej jednostki. W rozmowach, czy komentarzach mówicie, piszecie, że i tak nic nie robią. Jak się okazuje, strażnicy wykonują pożyteczną dla ogółu społecznego pracę, czym chwalą się na stronach lwóweckiego urzędu.

W dniu 26 lipca na stronie lwóweckiego urzędu pojawił się wpis zatytułowany „…z działań Straży Miejskiej”. Z tego dowiadujemy się, iż jadący samochodem patrol straży miejskiej zatrzymał się przed pełzającym ulicą wężem.

„Dnia 25 lipca 2022 r. w słoneczny poranek, patrol Straży Miejskiej poruszając się pojazdem ulicą Krawczyńskiego w Lwówku Śląskim zatrzymał się, aby przepuścić pełzającego gada.” – czytamy na stronie urzędu, gdzie wspomniano także, iż zwierzęciem okazał się ponad jednometrowej długości wąż – zaskroniec, który długi odcinek drogi pokonał po betonowej kostce, zmierzając w stronę bloku mieszkalnego. Strażnicy podjęli działania:

z działań straży miejskiej (źródło fot.: UGiM Lwówek Śl.)

„W celu zapobieżenia możliwości rozjechania węża przez jeżdżące pojazdy lub wywołania niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców centrum miasta, zabezpieczono to pożyteczne i znajdujące się pod ochroną zwierzę, po czym przemieszczono do środowiska leśno-wodnego.” – piszą urzędnicy.

Trzy tygodnie wcześniej strażnicy Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim podejmowali inne niezwykle ważne dla społeczeństwa działania, którymi również pochwalono się na stronie internetowej urzędu:

„W dniu 4 lipca 2022 r. Pani Katarzyna mieszkanka Lwówka Śląskiego powiadomiła patrol Straży Miejskiej, iż przy ulicy Mickiewicza we wnęce poniżej około 1,80 m od poziomu chodnika znajduje się mały jeż, który nie ma szans na wydostanie się. Na miejscu okazało się, że zwierzę wpadło tam przez kratę zabezpieczającą okna znajdujące się w piwnicy. Strażnicy podjęli sprawne działania, które pozwoliły po krótkiej chwili dotrzeć do jeża i wypuścić go na wolność.” – piszą urzędnicy.

z działań straży miejskiej (źródło fot.: UGiM Lwówek Śl.)

Jak oceniacie działania lwóweckiej straży miejskiej?

19 KOMENTARZE

  1. żenada – a co np. z parkowaniem? zajmą się wkońcu problemem parkowania w mieście? czy mają oni zakaz karania za niewłaściwe parkowanie? jest ich troje. w mieście mogliby zrobić porządek z parkowaniem w ciągu 2 tygodni, ale nieeeeeeeee – ktoś im chyba zabronił.

  2. Może lepiej przeznaczyć pieniądze na rozwój miasta place zabaw,parkingi i sygnalizację świetlną na przejsciach ,bo zajoby hamują na pasach zwłaszcza przy gminie i przy krzyżówce obok poczty.Każde miasto ma sygnalizacje ale nie u nas to są zajebiste ośmieszające ronda.obciach każdy ma z nimi problemPani Mariola musi zmienić doradców ,straż miejską wspomagać a na jaką cholerę,jak śpi pijak na ławce pod murami przy baszcie lubańskiej przejeżdzają i nic zero reakcji.

  3. My w Polsce potrafimy trwonić pieniądze większą głupotę niż utrzymywanie straży miejskiej w tak małej gminie gdzie znajduje się komenda powiatowa policji !!to już naprawdę trudno spotkać!!

  4. Zbędne wydawanie pieniędzy. Kompletnie nic nie robią, poza załatwianiem swoich prywatnych spraw w godzinach pracy. Zamiast wykładać na to pieniądze, lepiej zainwestować w bardziej pożyteczne rzeczy. Proponuje zwołać referendum odnośnie odwolania Straży Miejskiej.

  5. Dobrze, że ratują zwierzątka! A co, mają ratować te przebrzydłe ludziska? Ludziska WYTRESOWANE do podzielania cudzych (proweniencji bliskowschodniej) urojeń?

  6. By się zajęli właścicielami psów stających po chodnikach i w parkach czy skwerach zieleni, sporo by się uzbierało mandacików i większość mieszkańców była by zadowolona z chłopaków

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here