Lwówek Śląski: Teren tonie w szmatach – skarżą się mieszkańcy

12
377

W środę Lwówek Śląski odwiedził Prezydenta RP. Przygotowania do tej wizyty trwały kilka dni. Wielką akcję porządkową dostrzegli chyba wszyscy mieszkańcy. Początek tygodnia to zakrojone na dużą skalę koszenia trawników i sprzątania ulic.

Ten wizerunek pięknego i czystego miasta psuje widok przy ulicy Jaśkiewicza. Mieszkańcy skarżą się nam, iż oczy władz sięgają tylko centrum, a obrzeży miasta już tak nie widać. – Teren tonie w szmatach – mówią. Jak się okazuje dziś znaleźć tam można niemal wszystko. Chodzi miejsce przy markecie, gdzie od dawna stoi kontener na odzież i gdzie często wokół niego walały się ciuchy. Niemniej jeszcze nigdy nie było aż takiego syfu.

Nie wiemy, do kogo należy pojemnik. Być może do ogólnopolskiej firmy, która ostatnimi czasy splajtowała, być może do innej organizacji. Nie wiemy też, do kogo należy i na jakich zasadach jest udostępniany teren. Niemniej w stolicy powiatu są chyba służby (np. Straż Miejska), które gdyby chciała, to mogłyby – i powinny – się tym zająć?
Władze miasta mają również narzędzia do nakazania właścicielowi uprzątnięcia terenu, a jeżeli tego nie uczyni obciążenia go kosztami sprzątania.

Zachęcamy panią burmistrz i pana komendanta SM w Lwówku Śląskim do odwiedzenia terenu przy ul. Jaśkiewicza, który mimo, iż jest na wjeździe do miasta z pewnością nie jest jego wizytówką. Podobnie jak mieszkańcy liczymy, iż problem uda się szybko rozwiązać.

12 KOMENTARZE

  1. To jest puekne miasteczko jestem ze szczecina lwowek slaski swieradow zdroj i inne okolice szanujcie turysci i mieszkancy te przepuekne okolice wspanialy klimat to jest cos wspanialego od muast zadymionych mieszkam w szczecinie w w okolicach dolnego slasku zakochalam sie moja coreczka tez

  2. To jest bardzo smutne. Takich miejsc w Lwówku jest więcej. Nie wiem dlaczego dlaczego właściciele terenów na których stoją te kontenery za które biorą pieniądze nie naciskają na odbiorców tych tzw. szmat. Gdzie jest nasza kochana straż miejska nie wspomnieć o policji…..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here