Lwówek Śląski: „Syf nieziemski” – mówi mieszkanka

10
2628
zdjęcia nadesłane przez czytelników

To niezwykłe miejsce położone jest zaledwie kilka minut drogi od centrum miasta i mogłoby się stać urokliwym terenem do spacerów. Wygląda jednak na takie, o którym mające dbać o porządek i bezpieczeństwo służby i władze najwyraźniej zapomniały.

 

„Przesyłam zdjęcia z rodzinnego spaceru po Lwówku, konkretnie obok wieży ciśnień. Odcinek zaledwie 100 metrowy i jakże piękne widoki.” – pisała w luty br. w mailu do redakcji Lwówecki.info poirytowana mieszkanka Lwówka Śląskiego, która przysłała wówczas zdjęcia walających się po okolicy opon i śmieci.

okolice ulicy Towarowej w Lwówku Śląskim (zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę w luty 2022 r.)

Minęły trzy miesiące. „Syf nieziemski” – mówi inna z mieszkanek gminy, która dziwi się, że miejsce, które jest tak blisko centrum może być tak zaniedbane.

Chodzi o ulicę Towarową, która położona jest vis a vis lwóweckiego ryneczku, wzdłuż torów kolejowych. To tam kilka dni temu po tym, jak gęsty czarny dym spowił okolicę interweniowali lwóweccy strażacy. Wówczas okazało się, iż zapaliły się składowane przy drodze opony. Jednak nie wszystkie gumy, które zalegały przy tej drodze uległy „samozapłonowi”, bo na poboczu można jeszcze znaleźć całe, z podkreśleniem tu słowa jeszcze. Oprócz opon napotkać tam można niemal wszystko. Śmieci walają się wokół, do tego dziury, pobocza utwardzone gruzem budowlanym i Bóg wie, czym jeszcze oraz zarośla dodają temu miejscu uroku, na jaki miasto i jego mieszkańcy nie zasługują.

Oglądając zdjęcia nadesłane przez czytelników trudno nie odnieść wrażenia, iż o tej ulicy niemal wszyscy zapomnieli. A przecież wystarczyłoby tak niewiele żeby stworzyć tu miejsce, które będzie czyste i przyjazne dla mieszkańców. Posprzątać, wyrównać drogę, wykosić chaszcze, ustawić ławeczki, latarnie, …

10 KOMENTARZE

  1. Tak, tak…miejsce zapomniane przez osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Ale…nie trzeba daleko sięgać jak wystarczy zobaczyć co sie dzieje w przejściu obok baszty bolesławieckiej tuż za tzw. lumpami. Wieczorkiem lwówecki kwiat zrobił sobie tam miejsce spotkań pozostawiając po sobie bałagan. Tego nikt nie widzi a przecież to już centrum miasta.

  2. Śmieci same się tam nie znalazły. Jeżeli Sanikom to usunie zapłaci za to gmina czyli wszyscy płacimy za syfiarzy. A o śmietnisku na żwirowni to nawet szkoda słów. Po prostu brak kultury w narodzie.

  3. Ale popatrzcie na logikę…mieszkańcy śmiecą po to aby firma sprzątająca miała co robić??? Ludzie ogarnijcie się! W domu też rzucacie na podłogę czy zanosicie do kosza? Trochę kultury osobistej. Wszedzie jest syf. Na ulicach, w rzekach… Jakbyście po sobie sprzątali to nie bójcie się firma sprzątająca nada miałaby co robić. Serio! Opróżniała by kosze! Na prawdę! Nie bójcie się drodzy mieszkańcy, że komuś odbierzecie pracę. Spokojnie możecie trafiać do kosza.

  4. Mamy ludzi na Kuroniówkach biorą pieniądze niech na nie zapracują i sprawa rozwiązana , ludzie z wyrokami , Ci którzy nie płacą podatków do gminy

  5. Ul. Towarowa to teren PKP. Z tego co słyszałem to już w miniony poniedziałek miała być zamknięta z dwóch stron. Brama ma być postawiona od dworca (przy lokomotywowni jest) ale jakieś opóźnienia są. Nie będzie przejazdu ani przejścia przez te podrzucanie śmieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here