Emocjonujące spotkanie z liderami PO w Jeleniej Górze

23
1422

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej na czele z wiceprzewodniczącym Borysem Budką czy szefem struktur partii na Dolnym Śląsku Grzegorzem Schetyną, odwiedzili wczoraj (12.07) Jelenią Górę. Celem wizyty była debata z mieszkańcami w ramach projektu „Kierunek Przyszłość”.

 

Wizyta w stolicy Karkonoszy była jednym z ośmiu spotkań, które odbywali parlamentarzyści w naszym regionie.

Cieszymy się, że jesteśmy tutaj w Jeleniej Górze. To świetnie zarządzane miasto, które pokazuje jak ważny jest samorząd. My w przeciwieństwie do naszych politycznych przeciwników nie boimy się spotkań w terenie. Chcemy rozmawiać z każdym. Pan prezydent Jerzy Łużniak jako gospodarz tego miasta i symbol samorządu od wielu lat pokazuje, że najtrudniejsze problemy najlepiej rozwiązują samorządowcy. Chcemy prowadzić rozmowy w czterech obszarach : służby zdrowia, przyszłości seniorów, edukacji i oczywiście naszych propozycjach dla przedsiębiorców – wymieniał wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do przedyskutowania postulatów, tzw. „siódemek” które mają usprawnić funkcjonowanie państwa w w/w obszarach. Oprócz dyskusji przygotowano ankiety, za pośrednictwem których mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły.

Zaczynamy rozmawiać i budować taką dobrą współpracę opozycji demokratycznej. Uważamy, że to co dzieje się dzisiaj, np. z funduszem odbudowy, podmiotowością samorządów, z pieniędzmi europejskimi, to wszystko wymaga dobrej organizacji pracy i rozmowy. Potrzebna jest współpraca i zaangażowanie. Szukamy jak najlepszych kandydatów do startu w najbliższych wyborach. To będą ważne wybory, kluczowe i krytyczne dla nasz wszystkich – zapowiadał szef struktur PO na Dolnym Śląsku Grzegorz Schetyna.

Przed nami duże środki z Unii Europejskiej nie tylko w ramach regionalnych programów operacyjnych ale jednocześnie też na odbudowę. Musimy zadbać aby te środki trafiły też do najmniejszych miejscowości. I nie na zasadach rozdawnictwa przez PiS ale przede wszystkim, żeby to samorządowcy w dużej mierze mieli wpływ na to jak te środki będą rozdawane – mówił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Spotkaniu z parlamentarzystami towarzyszyły duże emocje. Głównie za sprawą Marcina Bustowskiego z „Bezpiecznych Konsumentów”, który głośno manifestował swoje niezadowolenie z przyzwolenia na trucie obywateli (zwłaszcza najmłodszych) za sprawą niezdrowej żywności zawierającej glifosat. Na słowa pochwały mógł liczyć tylko prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który jako jeden z niewielu samorządowców postanowił wesprzeć działania „Bezpiecznych Konsumentów” i przekazał środki na przeprowadzenie badań dzieci z Jeleniej Góry na obecność glifosatu w organizmie.

-/24jgora.pl/-

23 KOMENTARZE

 1. Pamiętamy … ” h d i kamieni kupa ! “.
  Platformo szkoda czasu i atłasu. Rządziliście prawie cały czas w koalicji z PSL i CO ?. Co daliście ludziom. ? Zeszyty we wszystkich sklepach. Ludzie kupowali na krechę, dzieci chodziły głodne. Pamiętamy KLD, Unie Demokratyczną , Unię Wolności, wysprzedaż polskiego przemysłu, śmieciówki, zaciskanie pasa, podczas gdy wy żyliście jak przysłowiowe pączki w maśle. 5 zł za godzinę pracy aż do śmierci/. Wypchaliście za granicę masę wykształconych ludzi którzy pracowali na zmywakach i zbierali szparagi w urągających warunkach.
  Teraz przyłączyliście i popieracie wulgarnych ludzi typu kod, Lempart i sami takimi staliście się .Odwróciliście się od polskich wartości, chrześcijaństwa, popieracie ” zbydlęcenie obyczajów”. Straciliście swoją twarz !. Nie wiadomo czego się po was spodziewać. Dzisiaj mówicie TAK a jutro już NIE. Przestałem wam ufać a szczególnie Tuskowi, człowiekowi który w życiu nie zajmował się uczciwą pracą. Wszystko robi pod dyktando frau Merkel. Do władzy dochodzi podstępami… ” Panowie policzmy głosy ” albo teraz wycinając Trzaskowskiego. TO JEST DEMOKRACJA ? .Tuskowi źle patrzy z oczu, on nie kocha Polski i Polaków.
  To zwykły karierowicz i cwaniaczek. Już nigdy na was nie zagłosuję.

  • No masz całkowitą rację! Powinni pokazać inny program,że np. przebiją żonę Sobolewskiego w ilości uczesniczenia w radach nadzorczych spółek.Nie 5 jak Sobolewska a np. osiem i mało tego mąż jeszcze zostaje sekretarzem generalnym PiS. Powinni pokazać program lepszy niż PiS,który wprowadza program “rada nadzorcza + dla syna i synowej” jako prezent na ślub. PiS jest w tym mistrzem nad mistrze a bierze przykład z kolego Putina pana Orbana.

   • Tak w praktyce wygląda teraz w Polsce ,,polityka prorodzinna” mafii-rodziny prezesa K…….
    Jak we wzorcowym gospodarstwie węgierskim pastucha Orbana, lub kołchozie ,,ciepłego człowieka” Łukaszenki.

 2. Żenada. Ci ludzie nie mają żadnych pomysłów, żadnych propozycji rozwiązań problemów, przed którymi stoi Polska. Ich jedynym celem i pomysłem jest “odsunąć PiS od władzy”.
  Nienawidzą Kaczyńskiego, bo intelektualnie ich przerasta. Jaka jest odpowiedź tej, pożal się Boże opozycji, na Polski Ład, Tusk i jego granie emocjami i wzbudzanie nienawiści. Nie mają żadnych pomysłów, są bezradni jak dzieci. Konkretne propozycje PiSu doprowadzają ich do szału i obnażają umysłową miałkość tej tzw. elity.
  A Tusk, no cóż, ostatnia nadzieja opozycji rzucona na front wschodni, jak to ktoś celnie ujął, swoim zwyczajem po trzech dniach pracy udał się na urlop. To wiele mówi o tym człowieku i jego zaangażowaniu. I dobitnie pokazuje, że front wschodni to raczej nie był jego pomysł.
  Warto chyba w tym miejscu przypomnieć, że Tusk porzucił w Polsce fotel premiera rok przed upływem kadencji. Wcześniej wyciął z partii wszystkich tych, którzy mogliby mu zaszkodzić. Otoczył się miernotami typu Kopacz, Komorowski czy Kidawa-Błońska. Ci ludzie rządzili wtedy Polską. Pamiętacie ich wyczyny. Kopacz zataczająca się na czerwonym dywanie w Berlinie w trakcie oficjalnej wizyty, Komorowski wspinający się na meble w japońskim parlamencie, Kidawa-Błońska bajdurząca farmazony.
  Zawsze jak mnie bierze złość na PiS, przypominam sobie te indywidua i od razu mi przechodzi.

 3. Nieuchronnie zbliża się koniec rządów najbardziej obłudnej zakłamanej złodziejskiej mafii tzw.,,zjednoczonej prawicy” tj. mafii prezesa K…..
  I nic już tego nie zmieni 😉
  Konfederacja
  PS.
  Odpowiecie za złodziejstwo, przestępstwa, NEPOTYZM, łamanie wszelkich zasad (również chrześcijańskich)
  Wasz koniec się zbliża

  • 100/100! Nic dodać nic ująć! Tylko żony Sobolewskiego żal(?) ,teraz te 5 rad nadzorczych które opuściła będą zaniedbane i odczują brak takiej mądrości i autorytetu jak żona Sobolewskiego.

 4. ,,Nienawidzą Kaczyńskiego, bo intelektualnie ich przerasta”.
  Ty widać intelektualnie dorastasz do ,,inteligencji kaczyńskiego”
  dlatego cały czas bredzisz.

  • Gadaj co chcesz, ale Kaczor to polityczny geniusz. Rozgryza całą opozycję jak chce. A oni są przy nim jak dzieci we mgle. Stary już jest, ma dziwne pomysły i wizję, ale politycznie jest genialny. Rozgrywa resztę jak chce.

   • I tylko naszej Polski żal, że taki jej ,,geniusz” przewodzi
    A politycznie to on jest jest BEZNADZIEJNY (i tak zapisze się w historii)
    Straconego czasu nam Polkom i Polakom i naszej Polsce nikt już nie wróci.
    . zacofanie i stagnacja i patologia władzy.

   • Ten twój ,,geniusz”. CIEMNOTA nie potrafi do dziś obsłużyć komputera.
    Mamy 2021 rok, XXI wiek.
    Dziś ,,geniusz” kaczyński skazał Polskę na konflikt z całym cywilizowanym światem.
    Zacofany, ograniczony, mierny i bardzo krótkowzroczny PSUJAK Kaczyński.
    Młodych Polaków i naszych dzieci też żal, bo to oni ponoszą już konsekwencje tego marnotrawstwa, zakłamania, rządów kasty TŁUSTYCH KOTÓW ,,zjednoczonej prawicy”

    • Skoro on taki ciemniak to kim są pozostali, że taki ciemniak porozstawiał ich po kątach??? :))))

     Kaczyński to zło i stary człowiek, nieobeznany z techniką i technologią, ale ustawił wszystkich jak chciał. A wy czy ja możemy się temu jedynie przyglądać bo alternatywy brak.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here