Historia Dawida wstrząsnęła wszystkimi. W lutym niczemu niewinny chłopak został napadnięty na ulicy, uderzony w twarz, stracił przytomność i jak kłoda padł na ziemię. Wszystkie plany, marzenia, które chłopak miał w mgnieniu oka prysnęły jak bańka mydlana. Po napaści Dawid przez ponad miesiąc był w śpiączce, z której wybudził się dopiero kilka dni temu. Niestety nadal ma obrzęk mózgu i niedowład kończyn. Jeszcze nie mówi. Z otoczeniem porozumiewa się poprzez mrugnięcia oczami.

To, co spotkało mieszkańca Lwówka Śląskiego wstrząsnęło opinią publiczną, wstrząsnęło nami wszystkimi, bo na miejscu Dawida mógł się znaleźć każdy z nas. – Jesteśmy tu, żeby wesprzeć Dawida – mówi Pani Katarzyna Moch, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w PCPR w Lwówku Śląskim. Całe zdarzenie wywołało w społeczeństwie ogólne oburzenie i niezgodę na stosowanie przemocy. Ten incydent poruszył ludzi, ale wywołał też obawy o naszą przyszłość. Dlatego chcemy zwrócić uwagę wszystkich na to, że przemoc jest czymś złym, czymś, co niesie nieodwracalne skutki. – dodaje.

Słowa otuchy i wsparcia, płyną z każdej strony. Wszyscy wierzymy, że Dawid sprosta wyzwaniu jakie los postawił przed nim i powróci do zdrowia. Jak to niestety w życiu bywa, potrzebne są do tego pieniądze – pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację. Z tej potrzeby zrodziła się akcja „Idę po zdrowie dla Dawida – Stop przemocy!”.

W niedzielne słoneczne przedpołudnie w Lwówku Śląskim spotkali się Ci, którzy z jednej strony chcieli wesprzeć Dawida, przeciwstawić się przemocy a z drugiej przyszli także dla siebie, żeby maszerując z kijkami zadbać o własne zdrowie. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Miłośników Kultury Fizycznej “Azyl” oraz Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Akcję wsparło także szereg osób prywatnych i instytucji, w tym KP PSP w Lwówku Śląskim, KPP w Lwówku Śląskim, PCPR w Lwówku Śląskim, Magdalena Kwiatkowska- Korczowska i jej Zumba Team, czy jako zabezpieczenie medyczne ratownik Robert Mikłaszewski. To tylko niektórzy z długiej listy osób pomagających w organizacji wydarzenia.

Dziś 7 kwietnia spotykamy się na Wzgórzu Kombatantów w Lwówku Śląskim w celu przeprowadzenia wielkiej akcji „Stop przemocy” i zbieramy środki dla ofiary bezmyślnej, głupiej przemocy wobec Dawida, który walczy o zdrowie, walczy o pełną sprawność. – wyjaśniała nam Pani Małgorzata Wojciechowska jedna z organizatorek wydarzenia.

W programie były dwie trasy marszu. Jedna rodzinna około 2 kilometrów, a druga główna 5 kilometrów. W czasie przejścia tej drugiej trasy każdy z uczestników może spalić aż 300 kalorii.

Oprócz marszu dla wszystkich były przygotowane pyszności, kawa, herbata …. Dochód z opłaty startowej oraz sprzedaży słodkości trafi na leczenie Dawida.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here