Lwówek Śląski: Parkują byle gdzie

18
249
Zdjęcie nadesłane przez czytelników Lwówecki.info

Taki mały problem w naszym mieście: kierowcy, którzy parkują tak, jak im fantazja podpowiada. Pieszy może da radę, ale osoba z wózkiem lub na wózku niekoniecznie. – pisze do redakcji czytelniczka, która przesyła zrobione w dniu wczorajszym zdjęcia z Lwówka Śląskiego.

 

O problemie z parkowaniem w stolicy powiatu pisaliśmy już niejednokrotnie. Ulicą, na której niemal codziennie można spotkać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, które utrudniają ruch pieszych jest z pewnością ulica Kościelna, ale również na innych ulicach kierowcy, którym raczej brakuje wyobraźni pozostawiają swoje pojazdy nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu. Blokowanie chodników to najczęstsze wykroczenie, do tego dochodzi parkowanie przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, co utrudnia widoczność i może być przyczyną wypadków.

Za złe parkowanie grozi mandat. Jeśli jednak nieprawidłowo pozostawiony samochód będzie stwarzał zagrożenie w ruchu lub go utrudniał, może zostać odholowany, a to rodzi dodatkowe koszty.

Zdjęcie nadesłane przez czytelników Lwówecki.info
Zdjęcie nadesłane przez czytelników Lwówecki.info

18 KOMENTARZE

 1. Zgłosić do odpowiednich służb, aby wystawiły mandat, założyły blokadę lub odholowały. Przy okazji, nie ma potrzeby zamazywania numerów rejestracyjnych pojazdów, bo tylko upoważnione osoby i instytucje mają dostęp do systemów, na podstawie których można zidentyfikować właściciela auta. Numer rejestracyjny nie jest daną osobową podlegającą ochronie.

  • W mieście jest za dużo miejsc parkingowych i zdecydowanie za dużo samochodów.
   Po remoncie “dolnego rynku” będzie tam więcej miejsc postojowych (przynajmniej na oko). Wspaniały widok się szykuje na 15 letnie graty. No i cudowne miejsce odpoczynku.

   Rusz cztery litery jeden z drugim i idź piechotą. 20 lat temu nie było problemu z parkowaniem i …nie było też problemu z przejściem chodnikiem. Sami inwalidzi i mentalne grubasy. Aż wstyd ile słupków trzeba było nawbijać w chodnik na przeciw szpitala żeby niepełnosprawni umysłowo nie rozjeżdżali tam pieszych.

   Centrum miasta nie jest dla samochodów.

 2. Policja dostala ostatnio informacje ze przy bloku Spóldzielni mieszkaniowej ul.Morcinka 1 jest znak zakazu oprocz mieszkancow i słozb i ,wjezdza tam pani z innej ulicy na Warszawskich tablicach,ani policja ani straz miejska nie zareagowala pani dalej tam wjezdza ale gdyby tak zaparkowac na ich parkingach byla by odrazu blokada.

 3. Brak egzekwowania prawa przez służby. Ograniczona ilość miejsc parkingowych to jedno…A drugie to wygoda kierowców…Nie ważne,że na zakazie, nieistotne,że tuż przed przejściem dla pieszych…ważne,że będą musieli zrobić 10 kroków mniej.A policja lub straż miejska przejeżdża obok i nic sobie z tego nie robi…bo po co w tak małym mieście zrażać do siebie ludzi…

 4. Idąc w stronę Buchholza między hurtownią budowlaną a bazą wodociągową przy kamienicy na chodniku stoi zaparkowany samochód marki Peugot (za szybą jest atrapa rejestracji z napisem “PYSIA”) . Auto zajmuje prawie cały chodnik nie da się przejść z wózkiem dziecięcym. Ostatni pisaliście o śmieciach walających się po Lwówku. Zobaczcie jaki syf “Pysia” ma w obejściu kamienicy.

 5. A to że koło ul.Betleja właściciel złomu parkuje samochody ciężarowe na chodniku z których leje się olej i inne płyny na chodnik i ulicę to nikt nie widzi.naprawia też te auta na chodniku nie patrząc jaki syf zostawia po sobie.a dalej 20mma plac gruntowy. Straż miejska tam nie jeździ??

  • Uwaga bo Wicia podjedzie HDSem, zgarnie Ci dom do kontenera i skończy się rumakowanie 😉 A poważnie – widocznie niektórzy mają specjalne względy… 🙁

   A może wystarczy telefon/sms do el komendante ze SM? Jak zgłoszony został problem dzikiego wysypiska we Lwówku, to na drugi dzień był już rozwiązany, a możliwość ponownego śmiecenia została ukrócona przez postawienie zapory. Wystarczyła jedna wiadomość zawierająca zdjęcie i opis sytuacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here