Lwówek Śląski: Nagrody dla urzędników. Średnio ponad 2 tysiące zł.

35
3155
zdjęcie poglądowe

Jedną z miar jakości pracy z pewnością są otrzymywane nagrody. Za dobrą pracę należy się dobre wynagrodzenie, a za pracę ponad przeciętną sowita nagroda. Idąc tym tokiem myślenia mieszkańcom gminy Lwówek Śląski należy pogratulować tak znakomitych urzędników.

 

Ile nagrody otrzymaliście Państwo za swoją pracę w ubiegłym roku? Sto złotych, tysiąc, a może kilka tysięcy? Jeżeli pracujecie w sektorze prywatnym, to oczywiście indywidualna sprawa każdego z Was i Waszego pracodawcy. Inaczej jest z urzędnikami, którzy pracują za publiczne pieniądze. Dlatego warto porównać jakość swojej pracy z jakością pracy w lwóweckim magistracie. Tam szefowa pracę swoich podwładnych ocenia bardzo wysoko i każdemu według zasług przyznaje nagrody.

Ostatnio o nagrodach dla lwóweckich urzędników pisaliśmy jesienią ubiegłego roku. Wówczas to burmistrz Szczęsna tłumaczyła, iż „zgodnie z § pkt 2 Zarządzenia Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski Nr OR.0050.89.2018 z dnia 18 września 2018 r. w sprawie ustalenia Regulaminu Wynagrodzenia Pracowników Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski w/w pracownicy otrzymali nagrody regulaminowe z okazji „Dnia Samorządowca” i tzw. „Nagrodę roczną” za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków służbowych, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości. Wysokość nagród była ustalana w oparciu o ocenę uzyskanych wyników zawodowych. Natomiast nagrody wypłacone w lipcu zostały przyznane za wykonywanie z należytą starannością i dużym zaangażowaniem dodatkowych zadań, które nie leżą w zakresie obowiązków służbowych pracownika wynikających z zajmowanego stanowiska”.

Tak więc warto zostać urzędnikiem w lwóweckim magistracie, bo z pieniędzy podatników można nawet trzy razy w roku otrzymywać sowite nagrody, w tym raz z okazji święta w kalendarzu.

„Proszę o udzielenie informacji o wypłaconych nagrodach w roku 2020 dla pracowników UGiM Lwówek Śląski” – z taką interpelacją do burmistrzyni zwrócił się kilka dni temu radny Zbigniew Eck. W odpowiedzi Pan Radny uzyskał informację, iż w 2020 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówek Śląski na nagrody wydano 140 tysięcy złotych. Tymi obdzielono 66 pracowników.

Tak więc średnio na jedną osobę przypadło 2.121 złotych z groszami. Jest to jednak średnia a w urzędzie są przecież wybitni fachowcy. Wśród nich z pewnością są osoby z kierownictwa, które zgodnie z przekazaną przez burmistrza informacją w ubiegłym roku otrzymały nagrody w wysokości:

 • zastępca burmistrza Lesław Krokosz: 4.000 złotych;
 • skarbnik Julita Marchewka: 4.558 złotych;
 • sekretarz Robert Szawłowski: 4.683 złotych;
 • kierownik MGOPS Danuta Grzesiak: 4.170 złotych.
fragment odp. na interpelację radnego Zbigniewa Ecka

W Gminie Lwówek Śląski według ostatnich oświadczeń majątkowych (rok 2019) wynagrodzenie za pracę burmistrz M. Szczęsnej wyniosło 168.938,04 zł brutto, zastępcy burmistrza L. Krokosza – 118.055,69 zł, sekretarza R. Szawłowskiego – 114.573,02 zł, skarbnik J. Marchewki – 113.554,70 zł brutto, kierownik MGOPS D. Grzesiak – 95.380,86 zł.

35 KOMENTARZE

 1. Tych 66 pracowników gminy to nie obcy ale mieszkańcy gminy. Te pieniądze trafiają do nas do naszych 66 rodzin czyli kilkuset mieszkańców gminy. Dostali średnio 2 tys. brutto czyli pewnie 1600 na rękę nagrody za rok pracy czyli sto parę złotych za miesiąc pracy i to jest afera? Porównajmy to to z prezesami spółek skarbu państwa, urzędnikami w ministerstwie.

 2. no tak główna szefowa zarządziła i już…, buta i samochwalstwo do tego można było się przyzwyczaić ale żeby w takim okresie …? z jakich oszczędności? zaoszczędzone na dziurawych ulicach? nie odśnieżaniu? a ciemne nieoświetlone zaułki? a podwyżki podatków i śmieci? za mizerną obsługę petentów nagrody? odgrodzili się barierkami ze strachu. burmiszcz na licytacje przeznacza też nie za swoje a za nasze gadzety gminne. Niech nagrody przeznaczą na pomoc dla ubogich np. pogorzelców, bezdomnych, służbę zdrowia…można wyliczać tylko czy to dotrze i komputer przetworzy dane?

  • Kobieto bo ci żyłka pęknie. Kto ci broni zostać burmistrzem? Tylko czy się nadajesz bo nawet nie wiesz że Gmina pogorzelcom dała mieszkanie tymczasowe dla innych dała rzeczy na licytację. Służba zdrowia w Lwówku jest prywatna jak Medwita a reszta podlega pod powiat jak przychodnia i szpital. Za to gmina robiła wiosną wielką akcję zakupu materiałów na maseczki, szycia i dostaw dla pielęgniarek, medyków i lekarzy wtedy jak brakowało ich wszędzie i rząd zawalił. Przedmioty ofiarowane na licytację dla chorych mieszkańców naszej gminy to też źle? Zanim zaczniesz kłamać i siać propagandę nienawiści zjedz coś słodkiego, bo masz tego sporo w domu, może tort z Mojesza, bo nie jesteś sobą. Potem pomóż bezdomnym, służbie zdrowia i ubogim. Wrzuć na insta lub fejsa i pokaż że jesteś lepsza niż piszesz.

   • Gmina dała przedmioty na licytację? Czyli kto konkretnie? I za czyją kasę te przedmioty kupione? Jak to wygląda na tle ludzi, którzy wspierają akcje charytatywne tym, na co sami osobiście zapracowali, a nie “bezpłatnymi” gadżetami promocyjnymi?

   • Jeśli to ma być tekst promujący naszą gminę oraz wybitne zasługi nagrodzonych osób to raczej cienko. Gmina jak rozdaje to nie prywatne pieniądze pracowników tylko nasze, mieszkańców płacących podatki. Akcja zakupu owszem wiosną była tylko, że znów kupowano za pieniądze zebrane od mieszkańców – tyle w temacie. Ja pomagam nie po to by się tym chwalić (insta fejs) tylko właśnie z potrzeby serca, a puste fajerwerki mnie nie interesują.

 3. To jest skandal, pracownicy lwóweckiej biblioteki publicznej jednostki samorządowej podległej Pani Burmistrz , za 2019 r. nie dostali trzynastek , jedyna instytucja która nie dostała, bo urząd oszczędza , a sami sobie wypłacają grube tysiące. Jestem prawnikiem , zapraszam pracowników tej instytucji do mnie , wywalczymy tą zaległą trzynastkę , bo prawo stoi po waszej stronie. Tak nie można traktować ludzi, każdy burmistrz o ty wie, tylko nie wiem czy Burmistrz Lwówka wie jak skrzywdziła tych pracowników.
  Prawnik , który chętnie weźmie tą sprawę i udowodni że prawo jest prawem.

  • Prawnik i to anonimowy i wszystko jasne. ;D
   Trzynastki nie było ale bzdury opowiadasz gdyby nie było to dawno sąd pracy i pracownicy na dyrektora. No tak poprzednia szefowa zrezygnowała więc łatwo ploty pisać i oczerniać. Jest nowa dyrektor.
   Idź do roboty bo ploty siejesz i jeszcze sam trafisz pod sąd za pomówienie.

  • Biblioteka jest Instytucją Kultury, a w Instytucjach Kultury nie ma “trzynastek”. Prawnika, który nie wie tak podstawowych rzeczy radzę omijać szerokim łukiem.

  • Jaki skandal ,to przykład choć Lwówek to PSL ,tak właśnie PO pcha się do rządów tu skubnąć tam skubnąć to jest cwaniastwo Państwo składki opłaci , nagrody,bony,talony dlatego nieroby pchają się rządzenia Gminami,Powiatami. Otwórzcie sami firmę ,biznes cwaniaki .

 4. A szeregowy pracownik gminy dostanie całe g*** Na statystyczną premię nie ma co patrzeć. Mój brat je mięso, ja jem kapustę z ryżem, a średnio jemy gołąbki.

 5. A ja zapraszam wszystkich których tak oczy i serca bolą gdy czytają o tak ,,cudnych premiach”, do pracy w urzędzie. Wybierzcie sobie jaki chcecie urząd i zobaczcie na własne oczy jak ten urzędnik szary, a nie posadzony wyżej, dostaje owe średnio 2000 zł premii. I jeśli faktycznie dostaniecie te 2 tys to dajcie znać

 6. Do Radcy, ten prawnik ma rację więc niemów że opowiada bzdury, pracowałam w tej instytucji i wiem że nikt za 2019 r. nie otrzymał trzynastki. Takie są rządy naszych włodarzy , smutne ale prawdziwe. Jak nie wierzysz , każdy może to sprawdzić u źródła . Pozdrawiam niedowiarków

 7. To za wzorowe olewanie petentów, ja już czekam 5 tydzień na odpowiedź, ale wszystko się przeciąga bo oczywiście korona bzdet panuje. A jak za mało zarabiacie i praca wam nie odpowiada to zapraszam do sektora prywatnego lol. Zobaczymy jak w realnym świecie sobie poradzicie.

 8. Premie uwazam ze się należą ale jak sama Pani burmistrz napisala za ponadprzeciętną pracę. Ja takiej pracy nie zauważam a jesli już jest, to wykonują ją ,, szaraczki,, ktore zawsze dostają najmniejsze wynagrodzenie i najmniej premii a najwięcej zapierdzielają. Im wyzsze stanowisko tym mniej się robi woęc premia powinna byc niższa. Srednio po 2 tys hmmm. To tak jak statystyka a wedlug statystyki to kon i czlowiek mają po 3 nogi.

 9. Ze względu na oszczędności likwiduje się szkołę w Niwnicach, w trakcie krótkiej zimy ulice we Lwówku Śl. nie odśnieżone, P. Burmistrz płacze że nie dostała ani grosza z funduszy ostatnio. To są te wybitne osiągnięcia urzędników gminy, sekretarza, skarbnik i z-cy Burmistrza. Moje gratulacje. Nikt się nie zastanawia co tak naprawdę zrobili ci urzędnicy, Burmistrz idzie na wojnę z kim się da, i bez przerwy płacze że nie ma pieniędzy / wystarczy oglądnąć 4 ostatnie sesje/ . A na nagrody się znalazły. Ten samorząd to marny dowcip. Te komentarze że się należy to urzędnicy powstawali. Rada gminy widzi to i nic z tym nie robi, żadnej dyskusji? Żadnych opini.? Ta rada to też porażka. Podkladajcie się P. Burmistrz dalej. Jak już wszystko sprzeda i zlikwiduje to odda wam władzę, prawicowi radnyi, i będzie się z was śmiać. A wy wykonacie obowiązki syndyka masy upadłościowej. I na wasze puste łby spadnie odpowiedzialność. Jesteście taka samą porażką tego regionu jak ta wasza Burmistrz.

 10. Za prawie udany projekt barierek na Szwajcarii Lwóweckiej, którego rocznicę wykonania obchodziliśmy niedawno? Prawie pręgierz na lwóweckim rynku? Prawie udane kalendarze promujące gminę? Itp. itd.?

  • I prawie skuteczne projekty oraz prawie dobrze wydane pieniądze. Prawie zaangażowanie, prawie praca, prawie kreatywność i prawie kompetencje

 11. Dla informacji. W bibliotekach nie ma 13stek i nigdy nie było, jest to instytucja kultury i sienie należy za to jest roczna nagroda- w miarę posiadania funduszy przez bibliotekę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here