Zaręba. Nieudana próba przemytu narkotyków na teren Zakładu Karnego

2
1108
Zdjęcie poglądowe, fot. SW Piotrków Trybunalski

Czujność i spostrzegawczość funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Zarębie, zapobiegły przemytowi narkotyków na teren tej jednostki penitencjarnej.

 

 

W dniu 3 listopada br., w wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych, obserwacji osób oczekujących przed Zakładem Karnym w Zarębie na widzenia ze skazanymi ustalono, że jedna z tych osób może wnieść na teren jednostki przedmioty niedozwolone w celu przekazania ich osadzonemu w trakcie widzenia.

Z uwagi na powyższą sytuację, funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli względem tej osoby. W trakcie kontroli ujawniono ukryty w bieliźnie woreczek strunowy z zawartością białych kryształków. Wstępne badanie substancji przy użyciu narkotestera dało wynik pozytywny ukierunkowany na metamfetaminę.

Funkcjonariusze zatrzymali tę osobę i powiadomili Policję, a następnie po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z KPP w Lubaniu, osoba wcześniej ubiegającą się o widzenie wraz z ujawnionymi środkami została im przekazana do dalszych czynności.

-/Zespół prasowy ZK w Zarębie/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here